Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Comenius

Comenius camp Rybnik

 

Ve dnech 31. 3. až 4. 4. 2014 proběhl další Comenius camp, tentokrát v polském městě Rybnik, kde se nachází škola, se kterou spolupracujeme v rámci projektu Comenius. Celkem se tu sešly skupinky z pěti různých zemí – Francie, Itálie, Německa, Švýcarska a Česka. Poté, když jsme se seznámili se žáky, u kterých jsme měli být ubytovaní, jsme zbytek dne trávili s nimi. Měli jsme možnost lépe poznat nejenom je, ale i Rybnik a jeho okolí.

 

Výměnný pobyt žáků v německé Bochumi

V rámci projektu Comenius vycestovalo deset žáků ISŠ Slavkov u Brna do německé Bochumi. Ve dnech  17. – 21. března se zapojili spolu s německými kolegy do řešení aktuálních otázek na téma lidská práva. Čtyři studenti byli ubytováni v hostitelských rodinách, zbývajících šest na mládežnické ubytovně. 
 

Comenius camp Slavkov u Brna

„Katie, I don’t want to go...“, slzící švýcarské dívenky už asi popáté objímají svoji kamarádku, na které doslova visí a odmítají se pustit. „Takhle do mě ještě nikdo v životě nebyl zamilovanej“, reaguje Katka na vlnu emocí... Ne, to není scéna z moravské telenovely, ale reálný výjev z brzkého čtvrtečního rána, který sám o sobě vypovídá o předchozích třech dnech, které angličtí, francouzští, italští, němečtí, polští a švýcarští studenti z našich partnerských škol sdružených v projektu Comenius – Partnerství škol strávili na Integrované střední škole ve Slavkově u Brna. 

Pracovní setkání koordinátorů v Mazametu - poločas projektu Comenius - partnerství škol 2012 - 2014

Mazamet, kde se nachází jedna z našich partnerských škol, je městečko s 12 tisíci obyvateli, které se rozprostírá v malebné krajině jihovýchodní Francie. Cesta sem je komplikovaná a trvá poměrně dlouho, o čemž se přesvědčili mnozí účastníci pracovního setkání koordinátorů projektu Comenius – Partnerství škol.

 

Comenius Camp Slavkov 2013 - program

Projekt Comenius nezahálí. Po krátké odmlce je příprava další fáze v plném proudu. Pokračování na sebe již nenechá dlouho čekat. V novém školním roce organizujeme a pořádáme společný camp pro zúčastněné školy. Již je připraven program tohoto setkání, který  je obsahem článku.

Seznam partnerských škol

 

 

 

Bochum (Německo) - Erik Kästner-Schule

http://www.eks.bobi.net/index.html

 

Lecco (Itálie) - Liceo Manzoni – Lecco

http://www.liceoginnasiomanzonilecco.it/

 

Mazamet (Francie) – Lycées Privés Jeanne d’Arc – Saint Jean

http://www.jeannedarc-mazamet.fr/

 

Rybnik (Polsko) – Zespol Szol Urszulanskich w Rybniku

http://www.urszulanki.rybnik.pl/

 

Sheffield (Velká Británie) – Tapton Secondary School

http://www.taptonschool.co.uk/

 

Ženeva (Švýcarsko) - College de Budé

http://icp.ge.ch/co/bude/

 

Společné webové stránky projektu: 

http://www.comenius-europe.com/

 

Výměnný pobyt žáků v Sheffieldu

Podzimní setkání ve švýcarské Ženevě odstartovalo dvouletý výměnný projekt Comenius – Partnerství škol. Po několika měsících převzala pořadatelskou štafetu další partnerská škola - Tapton School v Sheffieldu v severní Anglii.

 

 

Výměnný pobyt žáků ve švýcarské Ženevě

Návštěvou partnerské školy College de Budé ve švýcarské Ženevě reálně odstartoval projekt Comenius – Partnerství škol 2012 - 2014 a vstoupil tak do své 3. sezóny na naší škole.

 

Projekt Comenius – partnerství škol 2012-2014 - zahájení

Žáci naší školy jsou vzděláváni a vychováváni pro oblast služeb v hotelnictví, gastrooborech a podnikání a znalost dalších jazyků je velmi potřebná z hlediska možnosti uplatnění na pracovním trhu zemí EU. To je důvodem zapojení školy do mezinárodního projektu Comenius – partnerství škol.

 

Projekt Comenius 2010-2012 - závěrečné zhodnocení

Rousínovské pracoviště naší školy se stalo v letech 2010 – 2012 garantem projektu Comenius, mezinárodního projektu středních škol podporovaného a financovaného Evropskou unií. S jednotlivými akcemi a aktivitami, které se v průběhu těchto dvou let udály, se můžete seznámit v jejich celkovém zhodnocení.

Go to top