Tescoma Cup Kroměříž 2015

ISŠ SlavkovAktuálně

 

Radost, slzy, nervozita i strach. To vše a mnohem víc prožilo pět žáků ISŠ Slavkov u Brna koncem března. Měsíce trénovali technologické postupy, učili se kalkulace, seznamovali se s hygienickými pravidly. Tescoma cup Kroměříž, mezinárodní soutěž pořádána AKC ČR je zde.


Jana – okouzlující slečna připravila porotě „Kuřecí maso v kabátku z listového těsta“ a „Kuřecí stehno s krustou“. S rozvahou a láskou uvařila perfektní jídlo, za které by se žádná restaurace nemusela stydět.

Michal – nadějný mladý kuchař se rozhodl pro „Supreme plněný cotagem“ a „Kuřecí stehna plněná staročeskou nádivkou“. S ledovým klidem svůj úkol splnil ještě před limitem a podávaný pokrm lahodil očím diváků.

Soutěžili i cukráři se svými dezerty. Denisa – naprostá profesionálka. Všem nám předvedla perfektní výkon bez jakékoliv nervozity, přestože studuje obor kuchař – číšník. Upekla svatební cupcake s pomerančovou příchutí zdobený marcipánem.

Baristkám se zlehka třásly ruce při šlehání mléčné pěny na cappuccino, ale svého zadání se zhostily dobře a s grácií. Lenka se rozhodla pro latte s pomerančovou příchutí a Eva pro oříškové espresso macchiato.

Všichni soutěžící si odnesli zážitky a především zkušenosti. Inspirovali se  ostatními recepturami, obkoukávali netradiční pracovní postupy a přátelili se s kolegy. Jsem velice hrdá na tento tým mladých lidí, kteří se dokázali postavit životní výzvě čelem. O to víc mě těší, že s nimi mohu spolupracovat a mít tu čest být jejich mentorem.

S poděkováním 

Inka Hanák Skoupá, za tým Hotelu Slavia Brno

 

Jménem svým i jménem vedení školy upřimně děkuji paní Ince Hanák Skoupé za výbornou spolupráci a přípravu našich žáků na výše uvedené odborné soutěže, které mohou naše žáky motivovat v jejich dalším studiu a díky nim také získají řadu odborných informací. Poděkování patří i vedení Hotelu Slavia za podporu našich žáků.

Mgr. Vladislava Kulhánková, ISŠ