TEEKANNE – CZECH TEATENDERS CUP 2017

ISŠ SlavkovAktuálně

Ve Slavkově u Brna se 8. listopadu 2017 konal druhý ročník TEEKANNE – CZECH TEATENDERS CUP 2017 společně se soutěží v horkých nápojích Metelka Cup. Tentokrát soutěž probíhala v areálu Austerlitz Golf Resort s překrásným výhledem na golfové hřiště. Hlavním partnerem této soutěže je společnost TEEKANNE, která dodala svoji prémiovou řadu čajů, a soutěžící měli možnost vybrat si z celé gastro řady čaje.


Jak již bývá zvykem na jiných soutěžích, kategorie Czech Teatenders má tři části soutěže, a to:
• Degustaci
• Přípravu klasického čaje
• volný nápoj z portfolia partnera soutěže

Záštitu nad soutěží převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek, náměstek hejtmana Bc. Roman Hanák a starosta města Slavkov u Brna Bc. Michal Boudný, kterým děkujeme za podporu soutěže. Soutěžní klání zahájila ředitelka Integrované střední školy ve Slavkově u Brna Mgr. Vladislava Kulhánková.
Na klasickou přípravu byly pro tento ročník vybrány japonské čaje, jejichž přípravu a chuť dokázala ohodnotit opravdu vynikající porota, kterou zastupoval hlavní komisař Karel Veverka a Jakub Ryšavý, kteří nedávno prezentovali Českou republiku na mistrovství světa v Číně v soutěži čajových profesionálů TEA MASTERS CUP. Celou trojici uzavřel zástupce společnosti TEEKANNE pan Bohdan Indra, který tak mohl objektivně posoudit, jak dokázali soutěžící využít ve volném nápoji čaje této společnosti.
Jako vždy se na soutěži ukázalo, kdo se nejlépe připravoval a v této kategorii byla konkurence opravdu veliká, protože většina soutěžících má za sebou již několik úspěchů. Soutěžící připravili pro komisaře jak horké, tak studené nápoje připravované z vody AQUILA a volitelných produktů společnosti COCA – COLA.
V závěru dne byli tři nejlepší oceněni poháry a krásnými věcnými cenami.

Výsledné pořadí dopadlo takto:
1. místo Dominika Hoffmanová, SHŠ Bukaschool s.r.o. Most
• 2. místo František Šutera, SOŠ a SOU Polička
• 3. místo Zemánková Eliška, SŠHS a VOŠ Opava

Všem soutěžícím gratulujeme a doufáme, že se s nimi v dalším ročníku opět potkáme.