Olima Cup Olomouc 2022

legnerjSoutěže a úspěchy

Po roce jsme se rozhodli opět zúčastnit dne 29. 9. 2022 tradiční soutěže Gastro Olomouc Olima Cup 2022. Jednalo se o již 26. ročník soutěže gastronomických škol.


Před soutěží jsme začali trénovat a připravovat pokrm dle propozicí AKC. Soutěžním úkolem bylo připravit čtyři porce moderního pokrmu v časovém limitu 45 minut. Hlavní surovinou byl filet z tresky, další povinné suroviny byly smetana a olej z vlašských ořechů. My jsme použili na přípravu svíčkovou z tresky obecné, kterou jsme připravili metodou sous-vide. Do pokrmu jsme dále použili fazolovo-pastiňákové pyré, espumu z topinambur, petrželkový olej, krustu z koriandru, lískových oříšků a chipsy z topinambur. Na samotné soutěži přes nervozitu a velkou konkurenci zvládl náš žák vše v časovém limitu. Pracoval přesně a čistě podle časového plánu.

Po dlouhém čekání na konečné hodnocení komisařů z řad AKC jsme se dočkali. Naše snaha byla odměněna vítězstvím v kategorii Junior, zlatou medailí a pohárem Olima Cup 2022. Držte nám palce, chystáme se na další soutěže.

R. Škvarek, ISŠ