Olima CUP 2021

ISŠ SlavkovAktuálně, Soutěže a úspěchy

Po dlouhé pauze zapříčiněné pandemií  COVID-19, máme v letošním roce možnost podpořit naše žáky a účastnit se gastronomických soutěží. Jako první soutěže jsem se účastnil se svým žákem dne 21. 10. 2021 již 25. ročníku Gastro Olomouc Olima Cup 2021.


Před soutěží jsme absolvovali několik tréninků a příprav dle zadaných propozic AKC. Soutěžním úkolem bylo připravit čtyři porce moderního pokrmu v časovém limitu 45 minut. Základní surovinou byla vepřová kotleta ve dvou tepelných úpravách. Jako další suroviny jsme použili dýni a hlívu královskou. Do finální podoby pokrmu jsme přidali několik prvků asijské kuchyně.
Na soutěži samotné, přes počáteční nervozitu, se můj žák zhostil ve velké konkurenci svého soutěžního úkolu velmi dobře. Pracoval přesně, čistě a zadaný časový limit dodržel.
Na konečné hodnocení komisařů z řad AKC jsme se po dlouhém čekání dočkali. Naše úsilí bylo odměněno skvělým druhým místem v kategorii Junior, pohárem Olima Cup a stříbrnou medailí. V těchto dnech se pečlivě připravujeme na další soutěž Český kapr 2021 v Českých Budějovicích. Držte nám palce!

R. Škvarek, ISŠ