Na návštěvě v knihovně

ISŠ SlavkovAktuálně

V rámci výuky jazyka českého navštěvují žáci 1. ročníků učebních oborů ISŠ Městskou knihovnu ve Slavkově u Brna. Protože většina žáků nečte a nemá ani potuchy o tom, kde se knihovna nachází a jak to v knihovně vypadá, bývají tyto chvilky příjemným zpestřením jejich výuky.


Pro mnohé bylo velkým překvapením, že se knihovna nachází v prostorách zámku. Ocenili starobylé, i když zmodernizované prostředí. Jiné překvapil „na tak malou knihovnu veliký výběr knih“, propojení s Knihovnou Karla Dvořáčka ve Vyškově, i to, že se nové tituly dají vyhledat na internetu. 
Paní knihovnice, která nás uvítala, provedla stručný výklad o knihovně. Žáky byla ohodnocena jako „velice ochotná a milá a bylo na ní vidět, že ji ta práce velmi baví.“  O tom svědčil i čilý ruch a počet čtenářů, kteří byli v knihovně současně s námi. Po prohlídce knihovny se všichni žáci soustředili v oddělení dětské knihy, které se všem pro svoji výzdobu líbilo nejvíce. Nasadili si vystavené pohádkové čepice a klobouky a udělali společné foto.
Knihovna určitě nabízí celou řadu velmi zajímavých titulů. Budoucím automechanikům zde však scházelo více časopisů a knih o autech. Přesto většina žáků hodnotila návštěvu knihovny jako zajímavou a poučnou.

Mgr. Eva Zemánková a žáci 1.B AU