Regionální kolo Mistrovství ČR oboru Truhlář

ISŠ SlavkovAktuálně, Mistrovství ČR oboru truhlář, Soutěže a úspěchy

Dne 10. listopadu 2021 proběhlo v Masarykově střední škole Letovice regionální kolo soutěže odborných dovedností,  vyhlašované Klastrem českých nábytkářů, s názvem Mistrovství České republiky oboru Truhlář.


Devátého ročníku soutěže se zúčastnilo 22 nejschopnějších žáků oboru 33-56-H/01 Truhlář z 11 středních škol Jihomoravského a Zlínského kraje za doprovodu svých učitelů odborného výcviku.
Mezi hosty soutěže jsme přivítali starostu města Letovice pana Petra Novotného, ředitelku ISŠ Slavkov u Brna paní Vladislavu Kulhánkovou, která organizuje celostátní finále soutěže a ředitele SŠ stavebních řemesel Brno Bosonohy pana Jiřího Košťála, garanta všech odborných soutěží Jihomoravského kraje „České ručičky“.
Úkolem soutěžících bylo zhotovit na základě výkresové dokumentace pouze s použitím ručního nářadí hlavolam z bukového dřeva. Výkony soutěžících hodnotila odborná porota v čele s předsedou jmenovaným Klastrem českých nábytkářů. Hodnotícím kritériem bylo zejména dodržení rozměrů podle výkresové dokumentace, provedení čistoty spojů, funkčnost výrobku, celkový vzhled a dodržování bezpečnosti práce.

Výsledky soutěže podle jednotlivých krajů:

Kraj Jihomoravský
1. Dominik Sabol z Masarykovy střední školy Letovice
2. Stanislav Polák z Integrované střední školy Hodonín
3. Daniel Raus ze Střední školy polytechnické Brno
Kraj Zlínský
1. Martin Dědek ze Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem
2. Patrik Žák ze Střední průmyslové školy stavební Valašské Meziříčí
3. Václav Gabrhel ze Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město

Absolutním vítězem soutěže s 93 body z možných 100 se stal Martin Dědek ze Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem.
Regionální kolo Mistrovství ČR v Letovicích mělo nejen soutěžní ráz, ale bylo přítomnými vnímáno jako oslava krásného, voňavého truhlářského řemesla, prostorem pro přátelské setkání, čerpání inspirace a sdílení zkušeností.

Ing. Marek Chládek,
MSŠ Letovice, p. o.

Naši dva truhláři získali 4. a 5. místo, což v tak velké konkurenci pokládáme za malý úspěch a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Kulhánková Vlad., ISŠ