METELKA AUSTERLITZ CUP 2019

ISŠ SlavkovAktuálně

Dne 13. 11. 2019 organizovala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace společně se svým dlouholetým partnerem –  likérkou Metelka a. s.  a ve spolupráci s Českou barmanskou asociací z. s. již 19. ročník  barmanské soutěže Metelka Austerlitz Cup a současně 4. ročník  soutěže v přípravě čaje a čajových nápojů Teekane Czech Teatenders – Austerlitz Cup, obě soutěže pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a starosty města Slavkov u Brna Bc. Michala Boudného.


Soutěžící barmanské soutěže měli za úkol vytvořit hot drink, který servírovali v krásném prostředí Austerlitz Golf Resort. Povinnou složkou tohoto nápoje byla novinka z likérky Metelka – likér Tea Spirit, kde se snoubí chuť čaje, medu a brandy. Barmani museli dále použít druhou alkoholickou složku z portfolia Metelka a. s., nebo sirupy Teisseire.
Teatendeři předvedli své znalosti v degustaci čaje a dovednosti v klasické přípravě černých čajů a přípravě volného nápoje s použitím čaje. Prémiovou gastrořadu čajů poskytla společnost Teekanne. K vyhotovení čaje soutěžící používali kvalitní vodu Aquila od Karlovarských minerálních vod a. s.
Celý soutěžní den zahájila ředitelka Integrované střední školy Mgr. Vladislava Kulhánková společně se vzácnými hosty – představiteli města Slavkov u Brna, zástupci OHK Vyškov a Hodonín, NF Student, garantem soutěže barmanů Radkem Poláčkem a teatenderů Jiřím Boháčem.
V soutěži předvedly svoje umění více než tři desítky soutěžících, kteří se sjeli z celé České republiky. Ty hodnotili odborní komisaři a v odpoledních hodinách byly vyhlášeny výsledky.

Na stupni vítězů barmanů se umístili:
1. místo – V. Koziel, Albrechtova SŠ Český Těšín
2. místo – B. Kociánová, SSŠG Svídnická Praha
3. místo – Z. Butorová, SŠPHZ Uherské Hradiště

V teatenderech bylo umístění následující:
1. místo – B. Vaněrková, AHOL Ostrava
2. místo – J. Večeřová, SOŠ a SOU Polička
3. místo – T. Holková, ISŠ Slavkov u Brna

Krásné poháry soutěžícím předali zástupci partnerů za společnost METELKA a. s. – Milan Metelka a garant soutěže Radek Poláček, za společnost TEEKANNE garant soutěže Jiří Boháč.
Celou soutěží provázel jako vždy skvělý Jiří Boháč, který dokázal uvolnit atmosféru a soutěžící zbavit nervozity. Doufáme, že společně se opět potkáme na jubilejním 20. ročníku této soutěže.