Lecco slaví se Slavkovem u Brna – Napoleona

ISŠ SlavkovAktuálně

 

Ve dnech 30. 11. – 4. 12. 2016 přijeli na výměnný pobyt studenti a pedagogové z italského Lecca a oplatili nám tak návštěvu z konce září letošního roku. 14 žáků bylo ubytovaných v rodinách žáků 2.B oboru hotelnictví a spolu se svými dvěma učiteli a námi jako průvodci poznávali krásy Slavkova u Brna při příležitosti napoleonských slavností.


Účastnili se unikátní kostýmované prohlídky zámku, vstřebali atmosféru předvánočního jarmarku na náměstí a v neposlední řadě také zhlédli rekonstrukci bitvy tří císařů u Tvarožné, což pro ně byl, i přes chladnější počasí, nezapomenutelný zážitek. Mimo návštěvy památek Slavkova a významných míst v jeho okolí jako jsou Mohyla míru, Žuráň nebo Stará pošta, jsme se po celou dobu všichni snažili, aby hosté ochutnali co nejvíce z tradičních českých pokrmů a nápojů, což se nám, podle spokojených výrazů našich italských partnerů, úspěšně dařilo. Celou návštěvu uvedla prohlídka budov ISŠ Slavkov u Brna a vydařený workshop s názvem Hrajeme jižní Moravu, kdy 5 skupin složených z českých a italských žáků nejprve společnými silami vytvořilo a poté si zahrálo deskovou hru založenou na aktivním přístupu k informacím o jihomoravských městech, vesnicích, památkách, gastronomii a zajímavostech. Každá skupina pojala úkol jiným způsobem a každá originálně. Právě tato rozmanitost, možnost komunikovat v anglickém jazyce a dovést úkol k úspěšnému konci, to vše bylo hlavním cílem workshopu, který byl nejen naplněn, ale dokonce u některých skupin předčil naše očekávání (viz fotogalerie).
Věříme, že se u nás italským žákům a kolegům líbilo a jsou srdečně zváni na ISŠ Slavkov u Brna i v příštích letech, ve kterých bude naše spolupráce s městem Lecco pokračovat.

Mgr. M. Burgetová, ISŠ