GASTRO JUNIOR BRNO 2019

ISŠ SlavkovAktuálně

Ve dnech 17. – 20. ledna 2019 se naši žáci zúčastnili na BVV 25. ročníku mezinárodní soutěže  Gastro Junior Brno, na jejíž organizaci se podílela Česká barmanská asociace, která pro žáky připravila soutěžní kategorie v oborech barman, barista a nově také teatender a číšník. Asociace kuchařů a cukrářů zajistila soutěž pro obory kuchař a cukrář.


Ve čtvrtek naši školu reprezentovaly žákyně oboru kuchař- číšník J. Gajárková a D. Bezrouková v kategorii barman a obě se umístily ve stříbrném pásmu. Jejich úkolem bylo vytvořit fancy koktejl, přičemž musely použít minimálně 2 centilitry rumu Captain Morgan.
V neděli vyrazili do Brna žáci reprezentovat školu v nové kategorii teatender a číšník, kde musí prokázat nejen znalosti z jednotlivých oborů, ale také spolupráci a koordinaci mezi sebou. V této kategorii utvořili první dvojici L. Musil, již zkušený teatender, který se umístil ve zlatém pásmu, a na poslední chvíli mu skvěle sekundovala K. Kalendová, která zastoupila našeho nemocného zástupce. Druhý pár tvořil L. Latteneberg, který jako číšník ohromil porotu svojí perfektní angličtinou a umístil se ve stříbrném pásmu, a jeho kolegyní byla T. Holková, která nejen že se umístila ve zlatém pásmu, ale vybojovala celkové DRUHÉ MÍSTO. 
Pro všechny to byly velmi zajímavé čtyři dny, kdy měli možnost se potkat s kolegy z jiných škol, ale také s významnými osobnostmi z oblasti gastronomie. Celou akci moderovala velmi milá Markéta Hrubešová. Žáci si odvezli spoustu krásných cen a již se těší na další ročník této soutěže.

Ing. Bc. L. Svobodová, ISŠ