Čtyři dny nápadů, kreativity a moderní kuchyně 2013

ISŠ SlavkovAktuálně

Čtyři dny nápadů, kreativity a moderní kuchyně 2013

Ve dnech 30. 9. – 3. 10. 2013 probíhal v ISŠ ve Slavkově u Brna kurz studené kuchyně. Lektorem kurzu byl Mistr kuchař pan Vladimír Picka, držitel několika ocenění v tomto oboru. 

 

 

Předával žákům hluboké teoretické znalosti a rozsáhlé praktické zkušenosti z gastronomie. Žáci pod jeho vedením připravovali speciální masové výrobky, výrobky z uzenin, sýrů, např. plněné sýry, rolády, pěny, aspiky, dále plněné ryby, galantiny z drůbeže, paštiky v těstě, teriny a mnoho dalších specialit. Lektor ocenil nadstandartní vybavení učeben odborného výcviku, která převyšují běžná školská pracoviště. Velmi nás to potěšilo a povzbudilo, stejně jako kladné hodnocení účastníků kurzu.
Slavnostní přehlídka dekorovaných mís, aranžmá rautového stolu, degustace výrobků je vždy vyvrcholením kurzu a kulinářským zážitkem pro pozvané hosty. Absolventi obdrželi osvědčení na základě pověření MŠMT ČR, které je podkladem pro jejich vyšší hodnocení při výkonu kuchařského povolání.  Kurz je významným přínosem a motivací pro mladé kuchařské generace.

Eva Havránková