Technika nás baví!

ISŠ SlavkovAkce školy, Kurzy a školení

Do naší školy přijel kamion s návěsem FabLab Experience, který se po zaparkování proměnil v dílnu plnou moderních výrobních strojů. Mohli jsme se seznámit s moderní výrobní technikou a vyzkoušet si různé stroje a něco si na nich i vyrobit. FabLab Experience měl pro nás připravený program od 18. ledna do 20. ledna 2022, který byl rozdělen na tři části.


Nejprve nám zkušení lektoři ukázali a vysvětlili, jak každý ze strojů funguje a jak se s danými stroji pracuje. Konkrétně nám představili CNC frézku, 3D tiskárny, kooperativní robotické rameno, laserovou řezačku a gravírku, elektronový mikroskop, řezací plotr a termolis. Měli jsme na výběr si vyzkoušet práci s laserovou řezačkou a gravírkou nebo s 3D tiskárnou. Žáci, co pracovali s laserovou řezačkou a gravírkou, začali na počítačích a pracovali v programu, ve kterém si vytvořili obrázek na virtuální ploše, ze které se pak obrázek přenesl na plastový tácek. Ti, co pracovali s 3D tiskárnou, si vyzkoušeli v programu vytvořit jmenovku na klíče s vlastním textem, kterou na tiskárnách vytiskli.
Program nám představil zajímavé a komplikované stroje a dal nám příležitost ztvárnit své kreativní projekty a svým nápadům vtisknout realistickou podobu. Všichni jsme z FabLabu odcházeli plní zážitků a nových zkušeností.

žáci 2.A AUTR