Stáž ve Florencii

Sladká Florencie

legnerjProjekty, Zahraniční spolupráce

Na přelomu září a října jsem se se svými spolužačkami zúčastnila měsíční stáže v italské Florencii v rámci projektu Erasmus+. Byly jsme ubytovány v NH hotelu, ve kterém jsme i pracovaly.


Od druhého dne po příjezdu jsme měly vždy kromě víkendu ranní směny. Jedna na obsluze v restauraci a dvě v kuchyni. V kuchyni se jednak připravovaly snídaně a pokrmy z ovoce, zeleniny, vajíčka atd. ale i speciální na objednávku pro konkrétní hosty. V restauraci se pak vše připravilo ve formě rautu. Poté se vše jak v kuchyni, tak na place sklízelo a připravovalo na snídaně druhý den. Taky jsem měli možnost absolvovat velké množství kurzů a vyzkoušet si přípravu typických italských receptů přímo v cukrárně i v dalším hotelu.
Ve volném čase jsme navštívily spoustu památek, katedrálu Dóm Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio a Piazza della Signoria, Ponte Vecchio, Vasariho koridor (Corridoio Vasariano), Florentské zahrady, např. Zahrady Boboli (Giardino di Boboli), Basilica Santa Croce (Bazilika sv. Kříže), šikmou věž v Pise, moře a spoustu dalších. V průběhu stáže se o nás vzorně starala koordinátorka paní Hanka Procházková. Konzultovaly jsme s ní každý výlet a vše co bylo potřeba. Když jsme měli nějakou otázku, byla vždy ochotná odpovědět a vše vysvětlit. Taky jsme měli možnost potkat kamaráda z naší školy Matyho, strávit s ním spoustu času a zažit mnoho zážitků na krásných místech. Byl ochotný nám všechno ukázat, doprovodit a poradit. Velké díky oběma. Po měsíci, který utekl jako voda, nás čekala cesta na zpátky. Ta už byla těžší, protože loučení s tak krásným místem a lidmi není nikdy lehké. Chtěly bychom také poděkovat naší škole, díky které jsme mohly stáž absolvovat. Poznaly jsme nové prostředí, krajinu i zvyky. Naučily jsme se užitečné praktické dovednosti v našem oboru, za které jsme všechny moc vděčné.

D. Matoušová, ISŠ