Metelka Austerlitz Cup 2023

Metelka Austerlitz Cup slaví již 21. a 6. narozeniny

legnerjAkce školy, Soutěže a úspěchy

Ve středu 15. listopadu 2023 organizovala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna společně likérkou Metelka a ve spolupráci s Českou barmanskou asociací již 21. ročník juniorské barmanské soutěže Metelka Austerlitz Cup a současně 6. ročník soutěže v přípravě čaje a čajových nápojů Metelka Tea Spirit Austerlitz Cup.


Nad oběma soutěžemi převzali zásštitu hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich a starosta města Slavkov u Brna Bc. Michal Boudný.
Celý soutěžní den zahájila ředitelka Integrované střední škola Mgr. Vladislava Kulhánková a přivítala vzácné hosty.
Juniorští barmani měli za úkol vytvořit hot drink, který servírovali v krásném prostředí Austerlitz Golf Resort. Povinnou složkou tohoto nápoje byla novinka, originální bylinný likér Hubertus. Barmani museli dále použít i druhou alkoholickou složku z portfolia Metelka, a. s. a sirupy Monin.
Mladí teatendeři předvedli své dovednosti v klasické přípravě černých čajů a přípravě volného nápoje s použitím čaje a likéru Tea Spirit, v němž se snoubí chuť čaje, medu a brandy.
V soutěži předvedly svoje umění tři desítky soutěžících, kteří do Slavkova u Brna dorazili z celé České republiky, ale i ze Slovenska. Ty hodnotili odborní komisaři CBA a v odpoledních hodinách byly vyhlášeny výsledky.

Na stupni vítězů barmanů se umístili:

1. místo – Sára Šmerdová, SŠ Charbulova Brno
2. místo – Kristýna Dluhošová, SŠ Charbulova Brno
3. místo – Eliška Fleková, SOŠ a SOU Polička

V teatenderech bylo umístění následující:

1. místo – Eliška Lisová, HA Ľudovíta Wintera Piešťany
2. místo – Gabriela Unčovská, SOŠ a SOU Polička
3. místo – Kryštof Hondl, SOŠ a SOU Polička

Jako je již tradicí, ve Slavkově u Brna se vyhlašují nejen nejlepší drinky a také další kategorie, např. o nejlepší název, nejlepší techniku, nejrychlejší práci či cena Nadace Student. Celou soutěží provázel skvělý Kamil Hégr, který dokázal uvolnit atmosféru a soutěžící zbavit nervozity. Po předání cen všem výhercům nás Milan Metelka pozval na další ročník soutěže, který se bude konat 13. listopadu 2024.

L. Poláčková, ISŠ