AMUNDSEN CUP PROSTĚJOV 2016

ISŠ SlavkovAktuálně

V letošním roce proběhla soutěž mladých talentů gastronomických oborů v nových prostorách Národního domu v Prostějově. Juniorští barmané měli za úkol v 5 minutách namíchat 3 porce long drinku, což je nápoj, který musí obsahovat minimálně 15 cl samotného nápoje. Může obsahovat destiláty, likéry, džusy, sirupy, ale také ovoce, smetanu či zmrzlinu.


Techniku práce barmanů hodnotí nově od letošního ledna dva komisaři a titéž hodnotí také kvalitu servisu a samotnou chuť drinku. Podle nových pravidel české barmanské asociace, také může barman získat za chuť drinku až 90 bodů a za techniku práce až 180 bodů.
Nejsou to jediné novinky v juniorských bamanských soutěžích, se kterými se snažili vypořádat i naši žáci. Tento systém je v mnohém jiný a klade se v něm důraz především na práci barmana, nikoli na chuť drinku, jak tomu bylo v předešlých letech.
Naši školu zastupovali žáci hotelové školy Veronika Zapletalová a Lukáš Hošek. Neumístili se v první půlce, zato získali mnoho cenných informací, jak práci v nově nastavených podmínkách provádět co nejjlépe a nejefektivněji.
Společně se mnou přijeli naše žáky podpořit jejich spolužáci Veronika Zajíčková s Barborou Loveckou a já mohu jen doufat, že je soutěž zaujala natolik, že příště budou v rolích barmanů oni a Veronika s Lukášem jim budou držet pale v řadách fanoušků.
 
Na závěr bych chtěla poděkovat našim žákům za vzornou reprezentaci školy, za snahu předvést co nejlepší práci na open baru.

Mgr. Martina Kocmanová
učitelka odborných předmětů