Křenka běží pro život

legnerjAkce školy, Aktuálně

Dne 16.6.2023 se žáci druhého ročníku oboru cukrář zúčastnili již třetího ročníku charitativního běhu „Křenka běží pro život“. Hrdinou letošního ročníku byl malý Daliborek, který trpí spinální svalovou atrofií 2 typu. Akce probíhala v Brně na Kraví Hoře, kde se sešli desítky malých i velkých běžců. Nechyběl ani Daliborek s rodiči, pro kterého letošní běh byl organizován. Naši cukráři připravili na tuto akci pusinky, linecké koláčky, trubičky a pivní tyčinky. Po těchto dobrotách se jen zaprášilo. Nejprve proběhla rozcvička pod vedením Ivanky Spáčilové, která všechny účastníky pěkně protáhla a rozehřála na správnou běžeckou náladu. Trasu měřící 1,6 km zdolali velcí i malí. Náš student Matyáš Jedlička obsadil v kategorii mužů krásné třetí místo, a žákyně Tereza Šmídová byla oceněna mimořádnou cenou za nejkrásnější úsměv na trati. Byla krásná a neopakovatelná atmosféra všech lidí, kteří přišli a podpořili malého Dalibora.