Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Odborné kurzy

Káva? To je věda

Dne 11. 5. 2021 jsme se setkali u první kávy v baristickém kroužku pod vedením Ing. Zuzany Mrázové. Náš kroužek probíhal každé úterý v odpoledních hodinách, kdy příprava kávy byla slastí pro naši mysl, abychom zůstali plní energie. Zjistili jsme, že káva není jen o chuti a že její příprava není zas tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. V dnešní době se káva považuje jako společenský nápoj při různých jednáních a většina lidí si myslí, že jsou v její přípravě dobří, ale my jsme se přesvědčili o opaku. Naučili jsme se, jak připravit espresso, jak správně vyšlehat mléko na cappuccino. Mezi nejoblíbenější přípravy kávy byla příprava alternativní kávy, za kterou jsme se vydali na čerstvý vzduch do zámeckého parku. Kroužek nebyl jen o přípravě kávy, ale o čase stráveném v kolektivu skvělých lidí. Moc jsme si to všichni užili a děkujeme za příjemně strávený čas naší školitelce Ing. Z. Mrázové.

Budoucí baristé, ISŠ

Kurz studené kuchyně 2019

Ve dnech 7. 10. - 10. 10. 2019 probíhal na ISŠ ve Slavkově u Brna kurz studené kuchyně. Kurzu se zúčastnilo celkem 17 žáků oborů kuchař – číšník a hotelnictví.

Je libo káva?

Dne 25. - 26. 2. 2019 proběhl na naší škole baristický kurz. Na začátku přišel velký počet žáků s malými vědomostmi o kávě a za dva dny odcházeli mladí baristé, kteří věděli, jak by správně mělo chutnat espresso, jak správně našlehat pěnu do cappuccina a jak se správně praží káva. Kurz vedl zkušený barman a barista pan Martin Trtílek. Po oba dny se všichni snažili připravit tu nejlepší kávu s nejlepší prezentací. Všichni si celý kurz užili a odcházeli z něj spokojeni s novými vědomostmi, které budou využívat ve své budoucí profesi.

M. Novoměstská, ISŠ

Sommeliérský kurz 2019

Ve dnech 4. 3. – 5. 3. 2019 proběhl na naší škole kurz mladých sommelierů. Zájem o kurz byl z řad žáků i veřejnosti. Všichni měli jedno společné – zájem o tento ušlechtilý nápoj. Kurz vedl zkušený sommeliér pan Ing. Jiří Sup.

Kurz zdobení perníčků 2018

Dne 19. 12. 2018 jsme se zúčastnili úžasného perníkového kurzu, který organizovala naše učitelka odborného výcviku oboru kuchař-číšník paní učitelka L. Sigmundová. Ráno v osm hodin v dobré náladě jsme se dostavili do malé cvičné kuchyňky, z které jsme ucítili vůni perníčků. V každém v nás to probudilo vánoční atmosféru. Potom jsme si všichni rozdělili práci a začali vyrábět perníkové věnce. Také jsme měli předpečené drobné vánoční perníčky, na kterých jsme se učili zdobit bílkovou polevou. Věnce a perníčky jsme doma použili k vánoční výzdobě. Kurz se nám moc líbil a už se těšíme na velikonoční kurz.

Za všechny účastníky kurzu - Nováková K., Matoušová D.

Kurz studené kuchyně 2018

Ve dnech 1. 10. - 4. 10. 2018 probíhal v naší škole kurz studené kuchyně, kterého se zúčastnilo celkem 20 žáků oborů kuchař – číšník a hotelnictví.

Kouzla ze zeleniny a ovoce 2018

Ve dnech 3. 4. - 4. 4. 2018 probíhal v ISŠ ve Slavkově u Brna kurz vyřezávání zeleniny a ovoce. Pan Luděk Procházka z  Czech carvingového studia v Benešově je propagátorem tohoto pozoruhodného gastronomického oboru a sám prvotřídní řezbář s řadou mezinárodních ocenění. Jeho kurzy prošlo mnoho gastronomických odborníků, kteří využívají carving ve své profesi.

Baristický kurz 2017

Ve dnech 19. a 20. března 2018 proběhl na naší škole kurz  barista junior. Mimo žáků naší školy projevili zájem o tento atraktivní nápoj i budoucí kavárníci z řad dospělých. To svědčí o stále větší oblibě konzumovat kvalitní a dobře připravovanou kávu.

Kurz flairu 2017

Ve dnech 13. 11. a 14. 11. 2017 se u nás uskutečnil kurz flairu. Flair je moderní a zábavný styl míchání nápojů, při kterém barman kromě namíchání drinku navíc hravou formou hází lahvemi a shakery.

Barmanský kurz 2017

Druhý týden v říjnu naši školu navštívil usměvavý a příjemný profesionál Tomáš Kubíček, který je nejen skvělý barman, ale také lektor České Barmanské Školy ve společnosti Barman.cz. Tento mladý muž získal několik ocenění a k posledním patří 1. místo IWCC 2017 Rakousko a my si velmi vážíme toho, že na naší škole vedl barmanský kurz.

Videoprezentace školy

   
Internetové vyhledávače
 
Seznam škol
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
České ručičky
 
Asociace českých nábytkářů
 
Certifikát společnosti Scio
 
Dřevařský e-magazín
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top