Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Odborné kurzy

KOUZLA ZE ZELENINY A OVOCE - CARVING

carving

Ve dnech 22. – 23. 11. 2021 probíhal v naší škole kurz vyřezávání zeleniny a ovoce. Lektor kurzu, pan Luďek Procházka z Czech carvingového studia v Benešově, je propagátorem tohoto pozoruhodného gastronomického oboru a sám prvotřídní řezbář s řadou mezinárodních ocenění. Začátek kurzu věnoval krátkému seznámení s nářadím a technikou řezání, učil studentky vytvářet jednoduché zeleninové a ovocné ozdoby. Absolventky kurzu získaly účastnický list. Věřím, že nové znalosti a dovednosti budou dále prohlubovat, procvičovat a uplatňovat ve svém oboru.

Mgr. P. Horáková, ISŠ

 

Další barmanský kurz

barmanský kurzVe dnech 1. – 5. 11. 2021 po dlouhé době jsme konečně díky škole měli příležitost si udělat barmanský kurz, který byl luxusní. Vyučující Mgr. Hájek nám předal mnoho informací, zkušeností a naučil nás více technik, které se nám v životě za barem budou hodit! Kurz byl zakončen soutěží o nejlepší nealkoholický nápoj, který jsme si samy hodnotili. Na prvním místě se umístila K. Mrázková, která si odnesla výhru v podobě šejkru. Kurz byl výborný a doporučil bych ho všem studentům, které baví číšnická část praxí, ale i kuchařům či cukrářům. Udělat koktejl na rodinné oslavě zlepší atmosféru 😉!

D. Bednařík, 3.B KČ

Barmanský kurz 2021

barmanský kurzPo téměř dvou letech distanční výuky se podařilo studentům 3. ročníku HT ve dnech 11. – 15. 10. 2021 absolvovat jejich vysněný barmanský kurz. Doplnili je naše cukrářky, které se nejen učí kouzlu cukroví, zákusků a dortů, ale zároveň chtějí znát i barmanské techniky a umění koktejlů. Kurz byl zakončen soutěží, kterou vyhrála Z. Menšíková. Odnesla si domů pěkný šejkr. Studenti byli z kurzu nadšení a již se těší, jak své nově nabyté dovednosti předvedou svým spolužákům a rodině.

L. Poláčková, ISŠ

Baristický kurz

baristický kurz

Dne 18. a 19. 10. 2021 se u nás na škole konal baristický kurz pod vedením šikovného baristy Martina Trtílka. Myslím si, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že nás všechny kurz nejenom bavil, ale jsme se mnoho zajímavého naučili. Naše připravená espressa, cappuccina i latté chutnali nám i některým zaměstnancům a studentům školy. Tímto děkujeme panu Trtílkovi a celému vzdělávacímu středisku NcM.

R. Jenáček, ISŠ

Jak se stát profesionálním baristou

To si vyzkoušelo 15 studentů, kteří se ve dnech 20. – 21. 9. 2021 zúčastnili baristického kurzu pod vedením baristy Martina Trtílka. Na začátku kurzu získali teoretické znalosti. Následovala pro mnohé zábavnější praktická část. Studenti připravovali espresso, ristretto, americano, cappuccino nebo caffé latte. V závěru kurzu se prohloubili své praktické znalosti o přípravu flambované kávy, která měla u studentů velký úspěch. Všichni napsali závěrečný test a předvedli své nově nabyté zkušenosti při přípravě espressa, cappuccina a caffé latte. Za úspěšné absolvování kurzu účastníci získali certifikát.

L. Poláčková, ISŠ

Káva? To je věda

Dne 11. 5. 2021 jsme se setkali u první kávy v baristickém kroužku pod vedením Ing. Zuzany Mrázové. Náš kroužek probíhal každé úterý v odpoledních hodinách, kdy příprava kávy byla slastí pro naši mysl, abychom zůstali plní energie. Zjistili jsme, že káva není jen o chuti a že její příprava není zas tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. V dnešní době se káva považuje jako společenský nápoj při různých jednáních a většina lidí si myslí, že jsou v její přípravě dobří, ale my jsme se přesvědčili o opaku. Naučili jsme se, jak připravit espresso, jak správně vyšlehat mléko na cappuccino. Mezi nejoblíbenější přípravy kávy byla příprava alternativní kávy, za kterou jsme se vydali na čerstvý vzduch do zámeckého parku. Kroužek nebyl jen o přípravě kávy, ale o čase stráveném v kolektivu skvělých lidí. Moc jsme si to všichni užili a děkujeme za příjemně strávený čas naší školitelce Ing. Z. Mrázové.

Budoucí baristé, ISŠ

Kurz studené kuchyně 2019

Ve dnech 7. 10. - 10. 10. 2019 probíhal na ISŠ ve Slavkově u Brna kurz studené kuchyně. Kurzu se zúčastnilo celkem 17 žáků oborů kuchař – číšník a hotelnictví.

Je libo káva?

Dne 25. - 26. 2. 2019 proběhl na naší škole baristický kurz. Na začátku přišel velký počet žáků s malými vědomostmi o kávě a za dva dny odcházeli mladí baristé, kteří věděli, jak by správně mělo chutnat espresso, jak správně našlehat pěnu do cappuccina a jak se správně praží káva. Kurz vedl zkušený barman a barista pan Martin Trtílek. Po oba dny se všichni snažili připravit tu nejlepší kávu s nejlepší prezentací. Všichni si celý kurz užili a odcházeli z něj spokojeni s novými vědomostmi, které budou využívat ve své budoucí profesi.

M. Novoměstská, ISŠ

Sommeliérský kurz 2019

Ve dnech 4. 3. – 5. 3. 2019 proběhl na naší škole kurz mladých sommelierů. Zájem o kurz byl z řad žáků i veřejnosti. Všichni měli jedno společné – zájem o tento ušlechtilý nápoj. Kurz vedl zkušený sommeliér pan Ing. Jiří Sup.

Kurz zdobení perníčků 2018

Dne 19. 12. 2018 jsme se zúčastnili úžasného perníkového kurzu, který organizovala naše učitelka odborného výcviku oboru kuchař-číšník paní učitelka L. Sigmundová. Ráno v osm hodin v dobré náladě jsme se dostavili do malé cvičné kuchyňky, z které jsme ucítili vůni perníčků. V každém v nás to probudilo vánoční atmosféru. Potom jsme si všichni rozdělili práci a začali vyrábět perníkové věnce. Také jsme měli předpečené drobné vánoční perníčky, na kterých jsme se učili zdobit bílkovou polevou. Věnce a perníčky jsme doma použili k vánoční výzdobě. Kurz se nám moc líbil a už se těšíme na velikonoční kurz.

Za všechny účastníky kurzu - Nováková K., Matoušová D.

Go to top