Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Den s odborníky ve výuce - leden 2020

V týdnu od 13. – 16. 1. 2020 přišli naše žáky vyučovat jedni z nejlepších ve svém oboru – cukrář Josef Maršálek procvičoval s žákyněmi 1. ročníku oboru cukrář výrobky na téma kynuté těsto, žáci 1. ročníku kuchař-číšník vařili italské menu pod taktovkou kuchaře Mirka Vrábela (absolvent školy), do tajů baristiky zasvětila žáky téhož oboru Zuzana Mrázová (absolventka školy) a základy práce při zpracování hmyzu v gastronomii ukázal žákům 1. ročníku hotelnictví Petr Ochnecht.

Sladké moderní dezerty

Dne 20. – 21. 1. 2020 navštívila Ing. Kateřina Kolbová žáky oboru cukrář. Tématem byly moderní dezerty. Cukrářskou dílnu provoněla vůně veganského banánového chlebíčku, malinového dortu, grepové kačaletky, hruškového dortíku a větrníčků. Žákyním vyprávěla o svých zážitcích a zkušenostech ze soutěže MasterChef. Tímto bychom chtěly poděkovat za její návštěvu, inspiraci a moc se těšíme na další setkání.

žákyně 3.A CUTR, obor cukrář, ISŠ

Víte, že hmyz je zdravý?

V rámci dnů odborníků do škol mohli žáci prvních ročníků hotelové školy získat informace, jak připravovat a zároveň i ochutnat hmyz. „Hmyz je budoucností naší civilizace,“ říká odborník na přípravu hmyzu Petr Ochnecht.

Den s odborníkem Miroslavem Vrábelem

V pátek 8. listopadu 2019 nás ve škole již poněkolikáté navštívil šéfkuchař Miroslav Vrábel, se kterým jsme měli možnost uvařit zajímavé pokrmy. Sestavil pro nás podzimní menu, které jsme během dopoledne připravovali a následně i konzumovali.

MINUTKOVÁ PŘÍPRAVA S ODBORNÍKEM

Ve dnech 19. – 20. 3. 2019 jsme měli možnost  získat zkušenosti od šéfkuchaře Michala Masaříka. Vařili jsme menu o třech chodech, na téma minutková kuchyně: teplý předkrm – grilovaná buvolí mozarella v jihotyrolském špeku se salátkem a opečeným toastem, hlavní chod – vepřová panenka s omáčkou se zeleného pepřem, kuřecí prso na grilované zelenině, pečené brambory granaile s bylinkami a jako dezert – čokoládový fondán s malinovou omáčkou a vanilkovou zmrzlinou. Společné dny pro nás byly velkým přínosem. Tímto panu Masaříkovi děkujeme.

žáci 3. ročníku oboru kuchař – číšník, ISŠ

 

Den s odborníky ve výuce

Dne 6. 3. 2019 naše žáky přišli vyučovat jedni z nejlepších ve svém oboru...

Splnilo se mi přání

Ve dnech 4. – 5. 2. 2019 jsem měla tu skvělou možnost osobně se setkat a získat zkušenosti pod vedením cukráře a kuchaře Josefa Maršálka. Pro ty, kteří přesně neví o koho jde (jaká ostuda), tak Josef Maršálek je jeden z našich nejlepších cukrářů. Má za sebou letité zkušenosti v luxusním obchodním domě Harrods, cukrářská ocenění z mnoha soutěží a podílí se na udílení sladkých trendů pro evropské cukrárny.

Používání nano přípravků na karosérii v praxi

Dne 23. a 24. 1. 2019 se v prostorách odborného výcviku oboru Mechanik opravář motorových vozidel uskutečnilo školení žáků prvního ročníku, které provedla firma Carwellness  se specializací na úpravy a renovace laku automobilů, prodejem autodílů, chiptuning a čištěním interiérů.

CESTA DO AMERIKY S MISTREM JOSEFEM MARŠÁLKEM

V rámci odborného výcviku žákyň oboru cukrář  2.B CUTR  nás navštívil ve dnech 16. – 17. ledna 2019 poprvé ve svém životě v české škole znalý Mistr cukrář Josef Maršálek, který připravoval dezerty i pro britskou královnu.

Drátkování květin

V rámci projektu šablony nás ve dnech 6. – 7. 12. 2018 navštívila odbornice na drátkování květin paní Libuše Začalová. Ukázala nám, jak se drátkují a tvarují růže, orchideje a různé drobné kytičky. Paní Začalová nám rozšířila obzor, jak svázat jednotlivé kytičky tak, aby tvořily jedlou kytici. Inspirací pro nás bylo také velké množství květin, které pro nás přivezla předem vymodelované. Své výtvory jsme si nakonec mohli odnést domů a potěšit jimi své rodiče. Dne 24. a 25. ledna za námi, v rámci šablon -  odborník do škol, zavítal kuchař Miroslav Vrábel.  Vztah k naší škole má především díky tomu, že u nás vystudoval obor kuchař-číšník.

E. Schillerová a K. Karpinská, ISŠ

Go to top