Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Pracovní stáž v autoservise

Dne 24. 8. – 28. 8. 2020 jsem absolvoval stáž v Autoservise Romana Červinky ve Slavkově u Brna, která byla zaměřena na obor automechanik. Servis je vybaven standardními přístroji. Během stáže jsem se podílel na opravách kotoučových - bubnových brzd a výměny brzdové kapaliny, kompletní výměny tlumičů, výměny spojkové sady, vyčištění klimatizace, výměny rozvodové sady a diagnostiky motoru. Seznámil jsem se s hlavními produkty společnosti Ravenol, která je předním výrobcem špičkových olejů a mazadel. Získané znalosti a dovednosti lze uplatnit při praktické výuce.

P. Hájek, ISŠ

Pracovní stáž ve firmě BestDrive

V přípravném týdnu od 24. – 28. 8. 2020 jsem se účastnil stáže v autoservise BestDrive ve Vyškově. Servis byl velmi dobře vybaven moderní technikou sloužící k opravě automobilů. V rámci prací jsem si rozšířil znalosti v používání nejen těchto přístrojů, ale i dalších přípravků a nástrojů nutných k opravě motorů všech značek automobilů. Chtěl bych tímto poděkovat p. Jungerovi za tuto možnost uskutečnit stáž právě u něj v servise.

P. Orbán, ISŠ

Stáž v Auto Pneu Servis Hodějice

V přípravném týdnu od 24. 8. – 28. 8. 2020 jsem byl vyslán ISŠ Slavkov u Brna na stáž, která byla zaměřena pro obor automechanik do Auto Pneu Servis Hodějice.
Servis je vybaven standardními přístroji sloužící k opravě všech druhů značek automobilů. Během stáže jsme se zaměřili na kódování řídících jednotek, diagnostiku, měření emisí, zapojení spotřebičů na vozidle, čištění klimatizace a výměnu chladícího plynu a montáž-demontáž pneumatik.
Během stáže jsem si rozšířil obzor tím, že se dají určité pracovní postupy zaměnit a dosáhnout stejného výsledku, což je způsobeno jinými dostupnými přístroji v servisu.

J. Kosař, ISŠ

TAJEMSTVÍ LUKÁŠE SKÁLY

Ve dnech 24. 8. – 28. 8. 2020 jsme se zúčastnily pětidenní stáže v cukrárně u pana Lukáše Skály ve Šporkovském paláci v Praze. Cukrárna se nám velmi líbila. Celý prostor výrobny je prosklený, zákazník tedy může vidět výrobu svého dezertu doslova v přímém přenosu. Při práci jsme se seznámily s novými technologickými postupy při použití netradičních surovin. Stáž byla velmi náročná, ale odměnou nám bylo mnoho nových poznatků a zkušeností při přípravě tradičních dezertů. I přes to, že podniky v Praze jsou dnešní situací velmi poznamenány, rády bychom zase navštívily nějaké další vyhlášené cukrárny.

učitelky odborného výcviku obor cukrář

Stáž pedagogů u zaměstnavatelů

Ve dnech 24. 8. - 28. 8. 2020 jsem absolvovala stáž v cukrárně a kavárně U tří císařů ve Slavkově u Brna v rámci projektu STÁŽE PEDAGOGŮ U ZAMĚSTNAVATELŮ. Paní majitelka Romana Drápalová mě velmi vřele přijala a ihned po seznámení s provozem jsem se zapojila do práce na úseku obsluhy. Osvojila jsem si práci s mlýnkem na kávu, kávovarem či přípravu různých druhů kávy, vyzkoušela si základy latte art, ale i přípravu domácích limonád. Po celou dobu jsem používala kavárenský způsob obsluhy. Celá kavárna je velmi oblíbená, o čemž svědčí častá úplná obsazenost. Vyhlášené jsou i kavárenské zákusky a vynikající zmrzlina.
Děkuji paní Drápalové za možnost absolvovat stáž právě v její cukrárně a kavárně a věřím, že nabyté zkušenosti využiji při výuce žáků.

L. Poláčková, ISŠ Slavkov u Brna

ENERSOL 2020

V úterý 25. 2. 2020 se v Brně na SŠIP v Brně konala soutěžní přehlídka projektových prací ENERSOL.  Soutěžilo se ve třech kategoriích: ENERSOL a praxe,  ENERSOL a inovace, ENERSOL a popularizace.

Den s odborníky ve výuce - leden 2020

V týdnu od 13. – 16. 1. 2020 přišli naše žáky vyučovat jedni z nejlepších ve svém oboru – cukrář Josef Maršálek procvičoval s žákyněmi 1. ročníku oboru cukrář výrobky na téma kynuté těsto, žáci 1. ročníku kuchař-číšník vařili italské menu pod taktovkou kuchaře Mirka Vrábela (absolvent školy), do tajů baristiky zasvětila žáky téhož oboru Zuzana Mrázová (absolventka školy) a základy práce při zpracování hmyzu v gastronomii ukázal žákům 1. ročníku hotelnictví Petr Ochnecht.

Sladké moderní dezerty

Dne 20. – 21. 1. 2020 navštívila Ing. Kateřina Kolbová žáky oboru cukrář. Tématem byly moderní dezerty. Cukrářskou dílnu provoněla vůně veganského banánového chlebíčku, malinového dortu, grepové kačaletky, hruškového dortíku a větrníčků. Žákyním vyprávěla o svých zážitcích a zkušenostech ze soutěže MasterChef. Tímto bychom chtěly poděkovat za její návštěvu, inspiraci a moc se těšíme na další setkání.

žákyně 3.A CUTR, obor cukrář, ISŠ

Víte, že hmyz je zdravý?

V rámci dnů odborníků do škol mohli žáci prvních ročníků hotelové školy získat informace, jak připravovat a zároveň i ochutnat hmyz. „Hmyz je budoucností naší civilizace,“ říká odborník na přípravu hmyzu Petr Ochnecht.

Začátek nové spolupráce

Ve dnech 16. – 18. 12. 2019 získávali žáci oboru kuchař-číšník a automechanik praktické znalosti a dovednosti v SOŠ dopravy a služeb v Holíči. Doufáme, že to bude začátek nové spolupráce se školou, která je nám blízká jazykově i svým oborovým zaměřením.

Kulhánková Vlad.

Go to top