Zlatý pohár Linde 2014

ISŠ SlavkovAktuálně

Zlatý pohár Linde 2014

Stejně jako v loňském roce se dva žáci slavkovské ISŠ zúčastnili mezinárodní soutěže ve svařování „o Zlatý pohár Linde“. Ve dnech 15. a 16. 4. se konal již 18. ročník této ojedinělé a prestižní soutěže, jíž se zúčastnilo 130 mladých svářečů – žáků odborných učilišť a středních škol z České republiky, Slovenska, Německa a Ukrajiny.
 

 

Soutěž pravidelně zajišťuje SOŠ ve Frýdku-Místku ve spolupráci s tamními firmami a zejména generálním partnerem – společností Linde. Soutěží se v různých metodách svařování. Slavkovští svářeči se účastnili klání ve svařování metodou TIG a MAG. Tyto metody patří v současnosti k nejrozšířenějším a nejžádanějším ze strany zaměstnavatelů a výrobních firem. V nabité konkurenci se neztratili. Martin Švábenský obsadil v nejpočetnější kategorii 8. místo, Tomáš Hrabovský skončil 7.

Ing. Jakub Navrátil, Svářecí škola Dráždil

 

Jménem svým i jménem vedení školy děkuji Ing. J. Navrátilovi za výborné vedení a přípravu našich žáků na soutěž, za spolupráci, která je pro naše žáky opravdu přínosná. Umístění našich žáků v tak silné konkurenci nejen z České republiky, ale i dalších států je opravdu úspěchem. Myslím si, že naši žáci díky novému a zapomenutému pohledu na obor automechanik budou mít daleko větší šanci uplatnit se na trhu práce nejen jako automechanik, řidič, ale třeba i jako svářeč, protože základy získají v prvním ročníku v rámci absolvovaného kurzu a  stále je vyšší poptávka po tomto povolání.

Mgr. Vladislava Kulhánková