Žáci z Nižního Novgorodu na návštěvě ISŠ ve Slavkově u Brna

ISŠ SlavkovAkce školy, Aktuálně, Zahraniční spolupráce

Dveře poznání dokořán. To bylo motto úvodního projektu nové spolupráce mezi Integrovanou střední školou ve Slavkově u Brna a Institutem inženýrsko-ekonomických studií v Nižním Novgorodu. Za podpory Jihomoravského kraje jsme realizovali vzájemnou výměnu našich žáků.


Na přelomu listopadu a prosince, v době, kdy si připomínáme výročí bitvy u Slavkova, čekal na naše hosty z Ruska bohatý program. V dopoledních hodinách konverzovali s našimi žáky v hodinách ruského jazyka a absolvovali několik společných workshopů. Odpoledne bylo vyhrazeno prohlídkám Slavkova, Brna a dalších pamětihodností v okolí, včetně zhlédnutí rekonstrukce slavné bitvy pod Santonem. Pobyt v hostitelských rodinách byl jedním z motivačních impulzů pro všechny, kteří se na Integrované střední škole věnují studiu ruského jazyka. Úspěšná spolupráce nás těší také proto, že Nižegorodská oblast je partnerským regionem Jihomoravského kraje a náš projekt může být jedním z těch drobných kamínků, které toto partnerství utvrzují.

Mgr. V. Hirt, ISŠ

P. S. Před chvílí dorazil e-mail. 🙂 Podle ohlasů ze strany našich hostí se škola z Nižního Novgorodu definitivně zařadila do skupiny našich partnerských škol z Itálie, Maďarska, Chorvatska, Polska nebo Německa a v příštím roce rádi navážeme na letošní úspěšný projekt.