Úspěšné představení žáků slavkovské ISŠ na soutěži Zlatý pohár Linde

ISŠ SlavkovAktuálně

Zlatý pohár Linde je mezinárodní soutěž mladých svářečů ve Frýdku-Místku, které se v letošním roce zúčastnili svářeči z ČR, Slovenska, Ukrajiny a Číny. Této soutěže se rovněž zúčastňují i žáci oborů automechanik a opravář nákladních vozidel slavkovské Integrované střední školy. Svářečské kurzy pro potřeby ISŠ zajišťuje svářečská škola Jiří Dráždil ve Slavkově u Brna.


I přesto, že se svařování věnují v rámci osnov spíše okrajově, dokázali M. Švábenský a T. Hrabovský na 19. ročníku Zlatého poháru vybojovat skvělá umístění. První jmenovaný ve svařování metodou 135 (MAG-v ochranné atmosféře CO2) v konkurenci více jak 50 svářečů obsadil krásné 6. místo (4. z ČR). T. Hrabovský v kategorii 141 (TIG-svařování netavící se elektrodou v ochranné atmosféře) obsadil skvělé 4. místo (1. z ČR!). Slavkovským účastníkům patří velký dík a gratulace. Jejich výkony jsou vzhledem k početné konkurenci svářečů-specialistů opravdu obdivuhodné.

Ing. J. Navrátil, svářečská škola

Jménem svým a jménem vedení ISŠ děkuji Ing. J. Navrátilovi za vynikající přípravu našich žáků na soutěž, který byl pro naše žáky velkou oporou. Jsme rádi, že spolupráce s tímto smluvním pracovištěm je přínosná a žáci mají možnost získat další vědomosti a praktické zkušenosti do života.

Kulhánková Vlad., ISŠ