TEEKANNE – CZECH TEATENDERS CUP 2018

ISŠ SlavkovAktuálně

Z mlžného chladného rána se vyloupl krásný den, jako by i počasí vědělo, že se do Slavkova u Brna do restaurace Austerlitz Golf Resort sjeli významní hosté z celé republiky i sousedního Slovenska. Pro nás na Integrované střední škole Slavkovu Brna byl 14. listopad významný den, protože jsme organizovali již třetí ročník soutěže TEEKANNE – CZECH TEATENDERS CUP 2018.

Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních deset soutěžících, kteří soutěžili ve třech kategoriích, které jsou degustace, příprava klasického čaje a volný nápoj z portfolia partnera soutěže společnosti Teekanne.  Na degustaci a přípravu klasického čaje byli letos použity čaje ochucené, ovoněné a aromatizované. Dle zadání partnera soutěžící měli vytvořit horký čajový PUNCHE s výraznou chutí čaje DARJEELING v kategorii volný nápoj. Drinky, které připravili všichni soutěžící, dokázala ohodnotit zkušená porota z řad komisařů České barmanské asociace – H. Trantírková, která působí jako lektorka, dále J. Ryšavý, který v loňském roce vyhrál zlatou medaili na mistrovství světa v Číně v soutěži čajových profesionálů TEA MASTERS CUP v kategorii degustace. A společnost Teekanne zastupoval J. Vykoukal jako třetí komisař. Celou soutěž moderoval vedoucí sekce czech teatenders Jiří Boháč, který stejně jako v loňském roce dokázal skvěle odlehčit napjatou atmosféru a pobavit publikum. I letošní ročník opět potvrdil, že se úroveň soutěže stále zvyšuje, což dokazuje nejen narůstající počet soutěžících, ale i čím dál originálnější servis drinků. V letošním ročníku se vyplatilo přijet soutěžícímu ze sousedního Slovenska M. Janíčkovi, který získal první místo, druhé místo si odvezla J. Večeřová z Poličky a na třetím místě se umístila D. Hoffmanová z Mostu. Všichni soutěžící si odvezli velké množství cen a dárků, za což bychom rádi poděkovali našim sponzorům: Sahm Gastro, nadačnímu fondu STUDENT a městu Slavkov u Brna. Skvělé prostředí pro nás připravila restaurace Austerlitz Golf Resort, v jejímž prostředí se všichni hosté cítili příjemně. Doufáme, že se ve stejně vysokém počtu soutěžících i hostů sejdeme i na dalším ročníku 13. 11. 2019.