Slavkovské memento 2022

Slavkovské memento 2022

legnerjSoutěže a úspěchy

Slavkovské memento je název tradiční literární soutěže, kterou vyhlašuje Zámek Slavkov – Austerlitz, p. o. spolu s Klubem autorů literatury faktu a Čs. obcí legionářskou v Brně. Letos v březnu proběhl její již 18. ročník. Základní myšlenou této soutěže je přimět mladé lidi, aby nezapomínali na to, že žít v době a prostoru bez válek není vůbec samozřejmé, což dokazuje současná situace na Ukrajině.


Soutěž opět probíhala ve dvou věkových kategoriích a studenti ISŠ se zapojili do kategorie druhé. V ní byla vypsána dvě témata: 1. téma znělo „Války – neválky“ a 2. téma „80. výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha“. Studenti měli za úkol vypracovat práci v rozsahu maximálně pěti normostran a vybrat si mohli libovolný slohový útvar, např. referát, glosu, recenzi, pojednání, báseň apod. Odevzdané práce hodnotila nestranná literární komise, složená ze spisovatelů, pedagogů a žurnalistů.

Jsme rádi, že naši studenti získali dvě třetí místa a dvě Čestná uznání, která jim spolu s drobnými odměnami předal v pátek 24. 6. 2022 zástupce Zámku Slavkov – Austerlitz Mgr. J. Blažek a předseda poroty, spisovatel, historik a badatel Jan Kuks.

Mgr. J. Soukopová, ISŠ