Metelka Austerlitz Cup 2022

Metelka Austerlitz Cup 2022 již po dvacáté

legnerjAkce školy, Soutěže a úspěchy

Ve čtvrtek 10. listopadu 2022 organizovala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna společně s likérkou Metelka a ve spolupráci s Českou barmanskou asociací jubilejní 20. ročník juniorské barmanské soutěže Metelka Austerlitz Cup a současně 5. ročník soutěže v přípravě čaje a čajových nápojů Metelka Tea Spirit Austerlitz Cup.


Celý soutěžní den zahájila ředitelka Integrované střední škola Vladislava Kulhánková společně s jednatelem společnosti Metelka, a. s. Milanem Metelkou a vzácnými hosty – poslanci Parlamentu ČR J. Horákem a M. Zborovským, místostarostkou města M. Jedličkovou, radní města V. Slámovou, ředitelem OHK Vyškov J. Pinkasem a předsedou NF Student A. Šilhánkem. Juniorští barmani měli za úkol vytvořit hot drink, který servírovali v krásném prostředí Austerlitz Golf Resort. Povinnou složkou tohoto nápoje byl rum Black Stamp, barmani museli dále použít i druhou alkoholickou složku z portfolia Metelka, a. s. nebo sirupy Monin. Mladí teatendeři předvedli své dovednosti v klasické přípravě černých čajů a přípravě volného nápoje s použitím čaje a likéru Tea Spirit, v němž se snoubí chuť čaje, medu a brandy.

V soutěži předvedly svoje umění čtyři desítky soutěžících, kteří k nám dorazili z celé České republiky. Ty hodnotili odborní komisaři CBA a v odpoledních hodinách byly vyhlášeny výsledky. Naše barmanka dosáhla na krásné 3. místo, další obsadila 14. místo z 27 soutěžících, v soutěži teatenderů jsme získali 4. a 6. místo. Jako je již tradicí, ve Slavkově u Brna se vyhlašují nejen nejlepší drinky, ale také další kategorie, např. o nejlepší název, nejlepší techniku, ceny starosty města Slavkov u Brna, cena ředitelky školy či cena NF Student,

Celou soutěží provázel Kamil Hégr, který dokázal uvolnit atmosféru a soutěžící zbavit nervozity. Po předání cen všem výhercům nás Milan Metelka pozval na další již 21. ročník soutěže, který se bude konat v listopadu 2023.

L. Poláčková, ISŠ