Soutěž Gastro Hrade Orkla

GASTRO HRADEC ORKLA CUP 2023

legnerjAkce školy, Soutěže a úspěchy

Den 23. 3. 2023 už samo o sobě zní jako nějaké magické datum. A v tento den se konal 25. ročník GASTRO HRADEC ORKLA CUP 2023 v Kongresovém centru Aldis, kterého se naše škola účastnila. Jednalo se o soutěž v Hradci Králové. Bylo zde mnoho kategorií, od cukrařiny přes kuchaře až po carving.


Já a Anička jsme soutěžili v carvingové soutěži. Každá v jiné kategorii. Anička byla v kategorii START CARVING, kategorie byla určena pro začátečníky řezbáře a zadáním bylo nachystat si kompozici skládající se z cukrového melounu a pěti kusů ovoce. Téma bylo volné, takže soutěžící dostali volnou ruku a mohli tvořit cokoli, co je napadlo. Tato kategorie, stejně jako ta má, byla dovézt hotovou kompozici, takže nervy během cesty byly u všech v autě, ať už u mne, Aničky nebo paní Horákové, která s námi jela jako doprovod. Ale nervy při přepravě jsou za mě mnohem menší, než když člověk chystá něco na místě a řeší časový limit, do kterého se musí vejít. U našich kategorií bylo právě obrovský bonus to, že jediný časový limit, který nás tížil, byl ten, abychom vše stihli nachystat do čtvrtečního rána a aby se suroviny nekazily. No a k té mojí kategorii. Já byla v kategorii pro juniory a seniory, takže pro ty, kteří už nějakou dobu řežeme. Jak jsem již psala, jednalo se o dovezenou kompozici nebo exponát s tématem SVĚT LITERATURY. Jaké suroviny, či jak toto téma pochopíme a chopíme se ho, už bylo na každém z nás. Soutěž byla moc pěkná a měli jsme možnost potkat úžasné lidi, vidět impozantní výtvory a získávat tudíž novou inspiraci, zkušenosti a znalosti. No, ale aby to neskončilo jen u těchto možností, tak jako u každé soutěže na konci dne bylo vyhlášení. Anička sice skončila pouze v diplomovém pásmu, ale měla možnost vidět další soutěžící, kteří sice byli v tento moment lepší, ale pokud na sobě bude dál pracovat a pokračovat, tak se může časem vypracovat až na jejich místa a být třeba i lepší než oni, to už záleží na ní. A já skončila ve stříbrném pásmu a celkově na 4.místě, což bylo naprosto úžasné. Spousta lidí mi říká, že 4. místo je takové smutné, protože člověk ví, že už byl blízko těm třem, kteří stojí „na bedně“. Nevím, pro mě i to 4. místo je neuvěřitelný úspěch a tento jsem vstřebávala celou cestu zpět do školy.
No a nakonec mi nezbývá nic jiného než děkovat, protože bez této úžasné školy by to nešlo. Paní mistrovou, která mi radila a pomáhala, když já už nevěděla, jak dál, počínaje, přes paní učitelku, která s námi byla celý den v Hradci, až po paní ředitelku, jako vedení této skvělé školy. Takže já říkám ještě jednou MOC DĚKUJI za podporu a možnost se takto realizovat a stále se zlepšovat. MOC DĚKUJI.

Pavlína Svobodová, ISŠ