Soutěž Talenty pro firmy zná své vítěze

ISŠ SlavkovAktuálně

28. 4. 2016 | Odbor vnější komunikace
Hospodářská komora ČR a Střední podnikatelský stav zorganizovali 1. celorepublikové kolo odborné soutěže TALENTY PRO FIRMY – „T-PROFI“ za účasti prezidenta HK ČR Vladimíra Dlouhého, viceprezidenta Romana Pommera i ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka.


Odborná soutěž určená žákům a studentům ZŠ a SŠ, kteří za přítomnosti odborníků z firem plnili zadané úkoly s využitím polytechnické stavebnice, má své vítěze. Staly se jimi smíšené soutěžní týmy z Královéhradeckého (1. místo), Jihočeského (2. místo) a Jihomoravského kraje (3. místo). Soutěžního klání se účastnilo celkem 84 žáků základních a středních škol, 14 zástupců firem i 28 zástupců pedagogického doprovodu a představitelé všech krajských hospodářských komor v ČR.

Čtyřčlennou odbornou porotu tvořili:
Miroslav Hradecký, ředitel ZŠ Rádlo
Zuzana Pavlasová, z Krajské hospodářské komory Jižní Čechy
Josef Průša, zástupce společnosti Prusa Research
Vladimír Hulena, zástupce Unie výtahového průmyslu ČR

Partnery doprovodného programu, který probíhal po celý den ve vstupní části sálu, byly společnosti:
Prusa Research, s ukázkami využití  3D tiskáren
IQlandia, science centrum, kde se vědou baví děti i dospělí a které si zároveň připravilo speciální program pro naše soutěžící Czechitas, neboli IT pro holky, u kterých si mohli účastníci ověřit, jak jsou na tom se znalostmi programování Hobbyrobot  se svou malou robotikou a mechanickými modely.

Pan Dalibor Prokeš, ředitel společnosti Full Production, s.r.o., se postaral o záznam celého dne.
Hlavním partnerem dne byl hotel Aquapalace. Děkujeme panu Vladimíru Novákovi, generálnímu řediteli Aquapalace Praha, který nám poskytl zázemí na své domácí půdě se skvělou atmosférou i velkou pomocí zaměstnanců a za poskytnutí cen pro 1. vítězné družstvo.
Partnerem dne bylo Národní technické muzeum, které poskytlo ceny pro 2. vítězné družstvo.
A již zmíněné science centrum IQlandia poskytlo ceny pro 3. vítězné družstvo.