Slavkovští číšníci ovládli Třebíč

ISŠ SlavkovAktuálně

Ve čtvrtek 13. 6. 2019 se před Kongresovým centrem v Třebíči konal tradiční JUNIOR JOGGING, tedy běh číšníků, pořádaný Obchodní akademií a Hotelovou školou Třebíč. Této soutěže jsme pravidelnými účastníky. Letošní ročník se změnil v exhibici ISŠ Slavkov u Brna.


Soutěž probíhala takto: první soutěžící otevřel láhev vína a celý obsah nalil do kelímků. Poté vyběhl s kelímkem na tácku na trať, která skýtala nejednu záludnou překážku. V cíli vylil kelímek do odměrného válce. Po té vyběhnul druhý a pak třetí. Ten běžel se dvěma kelímky. Hodnotil se čas a množství vody v odměrném válci. Za každý rozlitý centilitr byla penalizace 20 sekund.
Naši číšníci „sfoukli“ své soupeře doslova jako svíčku a vyhráli soutěž družstev s výsledným časem 2:52 (36 trestných sekund). V soutěži jednotlivců jsme opět dominovali, stanuli jsme na 1., 2. a 4. místě.
V melounovém šampionátu školu reprezentovala N. Dobrá a na své první soutěži si nevedla vůbec špatně. V kategorii amatérů skončila v krásném bronzovém pásmu.
Velké díky patří učitelkám odborného výcviku za odbornou přípravu a učitelům tělesné výchovy za nacvičení rychlosti a techniky běhu.

Mgr. R. Vaňura, ISŠ