Slavkovský horký pohár 2016

ISŠ SlavkovAktuálně

Již po 16. se na naší škole konala soutěž v míchání horkých nápojů, ale letos poprvé pod novým názvem Slavkovský horký pohár. Celá soutěž se konala pod záštitou České barmanské asociace a byla rozšířena o novou soutěžní kategorii Czech Teatenders.


Stejně jako v loňských letech naším věrným partnerem zůstala likérka Metelka a podmínkou pro soutěžící bylo, že pro svůj drink musí použít výrobek této firmy v kategorii horkých nápojů. Další kombinace chutí již byla na soutěžících, mohli použít výrobky firmy Coca-Cola a sirupy řady Fabbri, dalším nápadům se meze nekladly a soutěžící se snažili okouzlit komisaře kombinací koření, bylinek a ovoce.
Na stupni vítězů se umístili naši hosté z Prahy, kteří jsou již velmi zkušení barmani a získali tak první místo  –  F. Jung a třetí místo – P. Špák v kategorii horkých nápojů, pro druhé místo si přijela K. Kletenská ze SOŠ Prostějov. Naše škola však nezůstala bez odměny, žáci oboru kuchař – číšník získali zvláštní ocenění pro nejzajímavější název drinku – O. Kudlička za drink „Uvidí se“ a A. Málková ocenění za nejelegantnější barmanku.
Jak již bylo zmíněno, celá soutěž se rozšířila o novou kategorii Cezch Teatenders, což je nová sekce České barmanské asociace a naše škola již druhým rokem jezdí na tyto soutěže, kde se utkají mladí barmani v přípravě čaje. Letos poprvé jsme mohli uvítat soutěžící také ve Slavkově u Brna. Tato soutěž je odlišná od klasických barmanských soutěží již v tom, že barmani připravují dva nápoje a oba jsou nealkoholické. V první části soutěže si soutěžící vylosují jeden z osmi dopředu daných čajů, který musí správně připravit a naservírovat komisařům a druhý tzv. volný nápoj  připraví drink z čaje dané firmy. U nás touto firmou byla společnost Teekanne, která nás podporuje již několikátým rokem. Soutěžící připravovali čaje prémiové gastrořady a mohli je volně kombinovat se sirupy MONIN, džusy firmy Coca-Cola a dalšími ingrediencemi, poté je servírovat komisařům jako horký, nebo studený drink. Naši školu reprezentovali soutěžící z oboru kuchař – číšník a vzorně, neboť se umístili na krásném třetím místě – L. Musil a čtvrtém místě s rozdílem jednoho bodu T. Pruch. První dvě místa obsadili již zkušenější soupeři z SOŠ a SOU Polička a  SŠHS a VOŠ Opava.
Celá soutěž proběhla ve velmi příjemném prostředí a v dobré náladě s našimi hosty: starostou Slavkova u Brna M. Boudným, předsedou NF Student A. Šilhánkem, našimi sponzory –  firmou Metelka a společností Teekanne, kde se dokonce pan Bohdan Indra z této společnosti zhostil role komisaře, a mohl tak objektivně posoudit, co naši mladí barmani vymysleli. Poděkování patří komisařům z České barmanské asociace, kteří přijali pozvání na naši školu, také bychom rádi poděkovali panu Jiřímu Boháčovi, který celým programem perfektně provázal a dokázal odlehčit napjatou atmosféru a nervozitu při soupeření. Doufáme, že se našim hostům u nás líbilo a dne 15. listopadu 2017 nás přijedou opět navštívit na 17. ročník Slavkovského horkého poháru. Vedení školy děkuje všem sponzorům, kteří podporují mladé lidi v jejich profesních zájmech a také všem zaměstnancům školy, kteří s podíleli na hladkém průběhu těchto barmanských soutěží.

Ing. Bc. L. Svobodová, ISŠ

Kompletní výsledková listina soutěže SLAVKOVSKÝ HORKÝ POHÁR 2016 je k dispozici zde.

Kompletní výsledková listina soutěže TEEKANNE – CZECH TEATENDERS CUP 2016 je k dispozici zde.