Slavkov u Brna je ve finále gastro soutěže SVAČINA ROKU

ISŠ SlavkovAktuálně

24. listopadu 2015 – Kristína Čurejová, studentka Integrované střední školy Slavkov u Brna, postoupila do finále 3. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Celkem 15 finalistů vybrala porota pod dohledem odborného garanta soutěže Mistra kuchaře Vladimíra Picky. Soutěžící se utkají ve finále 8. prosince v pražském studiu Chefparade+ o ceny v celkové hodnotě 20 000 Kč a tuňákové výrobky Rio Mare. Do odborné poroty usedne také Jiří Král, šéfkuchař a člen představenstva Asociace kuchařů a cukrářů. Živé finále bude moderovat Markéta Hrubešová. Do soutěže se letos přihlásilo 123 studentů z 35 středních škol.


Mladé kuchařky a mladí kuchaři připravovali v korespondenčním kole originální a rychlou svačinu za použití hlavní suroviny tuňáka Rio Mare. V živém finále ukáží vybraní soutěžící své kulinářské umění před odbornou porotou ve složení Mistr kuchař Vladimír Picka a šéfkuchař restaurace Auerole Jiří Král. Soutěž Svačina roku s Rio Mare bude mít letos i druhou porotu, ve které usednou zástupci pořadatele soutěže a Petra Novotná, food fotografka a food bloggerka.

Odborná porota udělí 1. místo v hodnotě 7 000 Kč, druhé místo v hodnotě 5 000 Kč a bronzovou pozici v hodnotě 3 000 Kč. Zástupci pořadatele ocení jednoho soutěžícího Zvláštní cenou Rio Mare v hodnotě 5 000 Kč. Školy dostanou produkty Rio Mare ve stejné ceně jako studenti. Ve finále mají studenti na přípravu receptu 20 minut. Hlavní surovinu tuňáka Rio Mare a doporučené suroviny obdrží zdarma, náklady na ostatní použité suroviny jim uhradí pořadatel.

Gastronomickou soutěž pořádá společnost Bolton Czechia, která v Česku a na Slovensku zastupuje oblíbenou značku tuňákových výrobků Rio Mare.

 

Kristína Čurejová – Hamburger s tuňákem Rio Mare a ředkvičkový dip

Suroviny (4 porce):
160 g tuňáka Rio Mare s chilli papričkou, 1 menší mrkev, 1 menší cuketa, 2 jarní cibulky, 1 vejce, 3 lžičky Chia semínek, 3 lžíce ovesných vloček, 4 slunečnicové bulky, 4 lžičky pesta, sůl a pepř na dochucení, ředkvičkový dip: 6 ředkviček, 5 lžic zakysané smetany, 3 lžíce majonézy, sůl a bílý pepř na dochucení.
Postup:
Mrkev a cuketu nasekáme nahrubo, přidáme cibulku, vejce, chia semínka, ovesné vločky, tuňáka Rio Mare, sůl, pepř dle chuti. Směs promícháme a uděláme placky, které pečeme 20 minut. Bulku rozkrojíme, potřeme pestem, přidáme salát, placku a podáváme s ředkvičkovým dipem. Ředkvičkový dip: Nachystáme si zakysanou smetanu, majonézu, nasekané ředkvičky, sůl a bílý pepř a všechny suroviny zamícháme.

 

tisková zpráva