Projekt Stáže ve firmách

ISŠ SlavkovAktuálně

V letošním roce jsme se zapojili do projektu Stáže ve firmách 2, který byl inovován o nově vytvořené šablony stáží pro pedagogické pracovníky. Hlavním cílem projektu se stala podpora vzdělávání pedagogických pracovníků středních odborných škol v oblasti zvyšování odborných kompetencí, a to prostřednictvím možnosti absolvovat stáž ve vybrané firmě.


V letošním roce jsme se zapojili do projektu Stáže ve firmách 2, který byl inovován o nově vytvořené šablony stáží pro pedagogické pracovníky. Hlavním cílem projektu se stala podpora vzdělávání pedagogických pracovníků středních odborných škol v oblasti zvyšování odborných kompetencí, a to prostřednictvím možnosti absolvovat stáž ve vybrané firmě. Na naší škole jsme tuto skvělou nabídku využili a do projektu se zapojili. Vybrali jsme si stáž v pětihvězdičkovém hotelu v Praze tak, aby rozvíjela naše odborné znalosti v oblasti gastronomie, hotelového a restauračního provozu, které budeme moci předat žákům z učebního oboru kuchař-číšník a maturitního oboru hotelnictví. Vice o projektu se můžete dozvědět na stránkách www.stazevefirmach.cz
Naše stáž probíhala podle požadavků projektu v hotelu The Mark v Praze na ulici Hybernská. Hotel do loňského roku patřil do sítě hotelů Kempinski Hybernská *****. V roce 2014 byl přejmenován na The Mark Luxury Hotel Prague. Hotel poskytuje služby na vysoké úrovni mezinárodního ***** standardu. Z hotelu je přímo krásný výhled na Prašnou bránu.
Během celého týdne byla naším mentorem manažerka hotelu Bc. Karla Kutláková, která nám umožnila přístup do všech jeho částí tak, abychom si prošli všechny jeho úseky a seznámili jsme se s náplní práce a povinnostmi zaměstnanců.
Stáž jsme zahájili v hotelové kuchyni, které vládne mladý šéfkuchař Ondřej Koráb, který byl velmi příjemný a ochotný odpovídat na naše zvídavé dotazy k moderním postupům v oblasti technologie přípravy pokrmů, používaných surovin a jejich zpracování. Jeho tým kuchařů doplňuje i cukrářka Karolína Kocincová. V kuchyni se připravují pokrmy špičkové kvality podle nejmodernějších trendů světové gastronomie.
Další dny jsme strávili například s vedoucí pokojové služby a měli jsme možnost prohlédnout si hotelové pokoje od těch nejmenších až po prezidentské apartmá. Zjistili jsme, jak náročnou práci mají pokojské. Stejně tak jsme mohli obdivovat práci servírek a číšníků v hotelové restauraci nebo mladé příjemné slečny na recepci, které plynule hovoří několika jazyky. Znalost angličtiny na velmi vysoké úrovni je podmínkou pro všechny zaměstnance, protože většina hostů jsou cizinci.
Celá stáž pro nás byla velmi zajímavá a přínosná, paní Bc. Kutláková byla opravdu vynikající vedoucí, kterou respektují a současně mají rádi všichni zaměstnanci. Nám se nebála ukázat zákulisí celého hotelu, za což má náš velký obdiv a dík. Všichni zaměstnanci byli velmi příjmení a milí a také nás zaujalo, jak je veškerý personál velmi mladý. Pokud budeme mít v budoucnu možnost se dalšího takového projektu zúčastnit, rádi se zapojíme.

Ing. Bc. Lenka Svobodová