Projekt Hrajeme jižní Moravu u nás ve škole

ISŠ SlavkovAktuálně

 

Dne 19. 9. 2016 navštívili žáci školy polské město Rybnik. Po příjezdu nás přivítali polští studenti, kteří pro nás měli připravený pestrý program na celý náš pobyt. My jsme naše polské přátele přivítali ve Slavkově u Brna 9. 10. 2016.


Ubytováni jsme byli v rodinách studentů. Druhý den jsme strávili ve škole, kde jsme prezentovali naši školu a hráli hry propagující jižní Moravu. Dále jsme navštívili bývalý černouhelný důl Ignac, cvičnou štolu pro budoucí horníky, Krakov a jeho památky, solný důl Wieliczka, prošli jsme koncentrační tábor v Osvětimi, což v nás zanechalo hluboký zážitek. Večer nám studenti připravili grilování. V den odjezdu jsme strávili dvě vyučovací hodiny přímo ve vyučování se studenty polské školy.

Poté jsme se rozloučili a byli jsme velmi rádi, když dne 9. 10. 2016 polští studenti přijeli na návštěvu k nám. V podvečer jsme studenty přivítali v našich rodinách a další den jsme strávili prohlídkou školy a společně jsme poznávali dobu Napoleona Bonaparte a jeho vliv na válečné události na Moravě. Našim hostům jsme ukázali významné památky města, ve kterém studujeme, a velmi atraktivní byla výuka golfu v místním golfovém areálu. Následující dny jsme navštívili krásy jižní Moravy – propast Macochu a Moravský kras, Santon, Žuráň, Mohylu míru a památky Brna. Poslední den jsme strávili vyučovací hodiny ve škole a navštívili jsme slavkovský zámek. Tento výměnný pobyt byl pro nás, a věříme i pro naše nové kamarády, skvělým zážitkem.

L. Ondráčková, žákyně ISŠ