Projekt Erasmus+ Gramy Razem

ISŠ SlavkovAktuálně, Projekty

Mládež Slavkova u Brna, reprezentovaná žáky ISŠ, se zúčastnila ve dnech 18. – 25. 8. 2016 mezinárodního projektu Erasmus+ Gramy Razem, jehož nositelem bylo město Slawkow v Polsku a partnery byla města Slavkov u Brna a Messeix.


Gramy RazemCelý projekt se nesl ve sportovním duchu Fair Play. Kromě dvanácti českých zástupců (6 dívek a 6 chlapců) se projektu zúčastnila i mládež z francouzského města Messeix a z polského Slawkowa. Sedm dnů měřili teenageři své síly v různých sportovních disciplínách jako byla vybíjená, házená, orientační běh, volejbal, střelba a jiných.
Dorozumívacím jazykem byl angličtina, v níž si všichni ověřili své dovednosti v praxi, i když polskému jazyku naši žáci dobře rozuměli.
Projekt zahrnoval workshopy na téma „Co pro nás znamená Fair Play“ ve sportu i v osobním životě, představení typických sportů jednotlivých zemí a také škol či měst.  
Čeští účastníci o sobě dávali vědět na každém kroku. Byli komunikativní, zapojovali se do všech sportovních aktivit, předvedli ukázky z cheerleadingu, představili českou hudbu i tanec.
Děvčata a chlapci navázali nová přátelství a věří, že tento projekt nebyl posledním. Z Polska odjížděli se zážitky, na které budou vždy rádi vzpomínat. Poslední den byl umocněn návštěvou koncentračního tábora v Oswietimi, kde uctili památku všech umučených a zavražděných vězňů.
Celá skupina vzorně reprezentovala město Slavkov u Brna, svoji školu i Českou republiku.

Mgr. Eva Zemánková