Prezentace v Budapešťi

ISŠ SlavkovAktuálně

Dne 13. 9. 2018 se konalo na českém velvyslanectví v Budapešti setkání českých a maďarských partnerských měst, setkání starostů a prezentace JMK při příležitosti 100. výročí založení republiky. Integrovaná střední škola byla oslovena naším zřizovatelem –  Jihomoravským krajem s přáním zajištění cateringu celé akce.


Organizace byla zcela v režii učitelek odborného výcviku a našich žáků. Cílem bylo představit českou kuchyni včetně regionálních produktů našeho kraje. Prvním úkolem bylo banketní menu pro pana velvyslance a jeho významné hosty, kde jsme podávali regionální pokrmy.
Jako předkrm se servírovala drůbeží paštika s mandlemi, slepičí vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi, hlavním chodem bylo konfitované kachní stehno, dušené zelí s jablky a špekové knedlíky, jako dezert jsme servírovali višňový závin s vanilkovým přelivem. Dále jsme zajišťovali coffee break pro 150 osob, na kterém jsme podávali teplé a studené nápoje, dále malé pohoštění – kanapky, chlebíčky, koláče, zákusky a ovoce. Vyvrcholením dne byl večerní raut pro 250 osob, kde si hosté mohli vybrat z regionálních pokrmů teplé a studené kuchyně, zákusků i nápojů, ze kterých mělo největší oblibu Slavkovské pivo. Tato velká akce byla pro učitelky odborného výcviku a žáky oboru kuchař – číšník a hotelnictví výzvou, při které jsme předvedli naši odbornou týmovou práci, již při samotné přípravě a průběhu akce byla práce kvitována s velkým uznáním. Jsme pyšní na to, že se catering takových rozměrů povedl a prezentace kraje i školy byla velmi úspěšná.

Bc. A. Procházková, ISŠ