Prezentace ISŠ v OC Olympia Brno

ISŠ SlavkovAktuálně

Končíš základku? Kam dál, aby to stálo za to?! Pod tímto sloganem byl v pátek 5. února odstartován druhý ročník interaktivní přehlídky 33 odborných střeních škol Jihomoravského kraje. Letošního slavnostního zahájení se vedle hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška zúčastnila i ministryně školství Kateřina Valachová.


Společně s dalšími významnými hosty ocenili výborný nápad spolupráce středních škol s obchodním centrem Olympia v Modřicích. Na žáky základních škol, kteří se rozhodují kam dál, a na jejich rodiče zde čekal víkend plný bohatého programu. Školy se prezentovaly na svých stáncích praktickými a zábavnými ukázkami činnosti svých žáků.
Naši školu představili žáci oboru kuchař – číšník, truhlář a automechanik interaktivními dílnami zdobení perníčků, vyřezávání ovoce a zeleniny, výrobou chuťovek, dohotovení drobných truhlářských výrobků. Kromě těchto aktivit měl každý návštěvník našeho stánku možnost vyzkoušet si jízdu v autotrenažeru. Naše žáky bylo vidět i na hlavním pódiu, kde probíhal od pátku do neděle doprovodný program. Kolemjdoucí návštěvníci centra se zde mohli zastavit a zhlédnout zajímavé představení komentovaného založení slavnostní tabule k příležitosti svátku sv. Valentýna v podání žákyň oboru hotelnictví.
Prezentace středních odborných škol v komerčních prostorách obchodního centra má své zvláštní kouzlo. Hravou a interaktivní formou jsme se snažili široké veřejnosti přiblížit obory, které naše škola nabízí. Za letošní úspěšnou prezentaci patří poděkování především všem zúčastněným žákům a pedagogům, kteří tak přispěli k výborné propagaci ISŠ Slavkov u Brna.

Ing. D. Hortová, ISŠ