Přednáška studenta Mendelovy univerzity

ISŠ SlavkovAktuálně

V úterý 1. 12. 2015 na naší škole proběhla přednáška pro žáky 4. ročníků. Přednášku vedl student provozně-ekonomické fakulty Mendelovy univerzity.


Seznámil nás s tradicí školy, programy a obory, které se zde vyučují. Mendelova univerzita nabízí 5 fakult, 5 studijních programů a 21 programů s 55 letou tradicí. Je hodnocena jako 3. nejlepší ekonomická univerzita v ČR. Přednáška obsahovala dvě videa, která představila studentský život na VŠ a samotnou univerzitu. Tomáš nám vysvětlil systém přednášek, zkouškového období a volby přednášek.

Také jsme se dozvěděli, co všechno můžeme získat – stipendia různých typů, možnost studia v zahraničí v rámci programu ERASMUS a pak také ubytování a stravování.

Samozřejmě nás zajímaly i přijímací zkoušky. Ty se skládají z matematiky a jednoho cizího jazyka. Zkouškám se lze vyhnout pomocí SCIO testů, středoškolských olympiád, tzv. informatiky naostro a dalších.

Celá přednáška byla zakončena posledními informacemi a potřebnými odkazy na internetové stránky pro zájemce o studium. Přednáška nás zaujala natolik, že jsme Tomášovi vykoupili všechny podklady pro přijímací zkoušky z matematiky. Děkujeme za čas nám věnovaný a doufáme, že se i nám poštěstí studovat na této zajímavé univerzitě.

K. Prokopová, obor hotelnictví, ISŠ