Přebírání cen barmana roku v centru ABZAC

ISŠ SlavkovAktuálně

V pátek 12. dubna 2019 proběhla akce ABZAC HANDS UP, na které se v barmanském centru v Brně sešli barmani, gastronomové, učitelé a jiní odborníci a milovníci dobrého pití z celé České republiky.


Při příležitosti této skvělé akce proběhly přednášky přímo na hlavním pódiu předních českých odborníků z barové scény jako je David Neumann, Zdeněk Kortiš, Georg Němec a také odborníka na etiketu Daniela Šmída. V dalších částech barmanského centra probíhali zajímavé přednášky i s ochutnávkou například čajového likéru, který vyrábí pan Metelka ve spolupráci s českými teatendery, na jehož vzniku má podíl slavkovská soutěž, kterou každoročně pořádáme.
My jsme však do ABZAC přijeli hlavně proto, že jsme zde přebírali ceny – barman roku, do jehož soutěže jsem zapojení. Naši žáci se skvěle umístili, dostali krásné ceny a měli možnost setkat se významnými osobnostmi, které jsou pro ně velkými vzory jako je Václav Abrahám, David Neumann, Tomáš Kubíček nebo Martin Vogeltanz. Naši ocenění žáci byli L. Musil a T. Jelínek, žáci učebního oboru kuchař-číšník.
Tito žáci se umístili na soutěžích takto:
RED BULL 2018: L. Musil – 2. místo, T. Jelínek – 3. místo,
BARMAN ROKU 2018 Czech flair team: L. Musil – 2. místo, T. Jelínek – 3. místo,
TEATENDER ROKU 2018: L. Musil – 3. místo.
Doufáme, že i příští rok bude stejně tak úspěšný. A budeme mít možnost opět vidět na pódiu naše žáky s poháry a spoustou cen.

Ing. Bc. L. Svobodová, ISŠ