Poznávali jsme krásnou Budapešť

ISŠ SlavkovAktuálně

 

Ve dnech 25. a 26. června 2015 jsme se vydali s žáky Integrované střední školy Slavkov u Brna na dvoudenní poznávací exkurzi do hlavního města Maďarska.


Budapešť je velmi rozmanité město a má co nabídnout. Navštívili jsme kulturní a historické památky, zoologickou zahradu, přírodní park i tajemný Labyrint na Hradním vrchu. Nesmíme zapomenout na plavbu lodí, která zážitky v Budapešti dovršila.

Na úvod jsme se podívali na Gellertův vrch s Citadelou a nádherným výhledem na město a na řeku Dunaj. Pak jsme šli navštívit tržnici uprostřed města, ve které se prodávají místní pochoutky, ovoce, zelenina i suvenýry. Následovala procházka po pobřežní promenádě a hodinová plavba lodí kolem Margaretina ostrova.

Druhý den jsme si prohlédli památky na hlavní Andrassyho třídě a prošli se Varosligetem, což je městský sad, ve kterém se nachází největší evropské termální lázně, Muzeum krásných umění a hrad Vajdahunyad. Poté jsme přejeli na Hradní vrch, který skýtá krásné výhledy z Rybářských bašt, je zde nádherný kostel sv. Matyáše i možnost podívat se do Labyrintu, ve kterém je hrobka hraběte Draculy.

Celá exkurze umožnila žákům oboru hotelnictví zažít na vlastní kůži krásnou a temperamentní Budapešť a rozšířit si své vědomosti o tomto městě.

Mgr. Iva Boková, ISŠ