Pokračujeme v návštěvách „Liláčku“ 2013

ISŠ SlavkovAktuálně

Pokračujeme v návštěvách „Liláčku“ 2013
 

Po letní pauze jsme se opět s našimi ubytovanými žáky na domově mládeže při ISŠ ve středu dne 25. září rozjeli za dětmi do dětského domova LILA v Otnicích.

 


 

Jako vždy jsme jim přivezli něco dobrého a také plyšáky, které nám věnovala paní Tamara Dvořáková. Protože jeli všichni žáci do Otnic poprvé, domovem jsem je provedla a vysvětlila vše potřebné. Po tomto krátkém seznámení se s prostředím jsme zašli za dětmi. Již na nás zvědavě vykukovaly ze svých tříd a bylo jasné, že za námi hodně spěchají. Jen musely počkat, kdo bude mít to štěstí a bude vybrán.
Protože bylo krásné počasí, paní ředitelka rozhodla, že půjdeme s dětmi do atria. Dostali jsme na starost 8 dětí, které si venku opravdu zařádily. Nejvíce si užívaly trampolínu, poté došlo i na skuzavku, dětský domeček, odrážedla a houpačky. Ani jsme je asi po hodině a půl nemohli nalákat zpět do  tříd a za svými tetami. Ale přece jen se nám to nakonec podařilo. S dětmi jsme se rozloučili a když jsme odjížděli, všechny děti stály za okny a mávaly nám.
Již nyní se těšíme na další návštěvu, kterou plánujeme asi za měsíc.

Zdena Kocmanová