Pohár z Kroměříže

ISŠ SlavkovAktuálně

Ve středu 31. 1. 2018 jsme vyrazili do Kroměříže, kde se konal již 19. ročník Kroměřížské koktejlové soutěže, na kterou jsme se vydali reprezentovat naši školu v kategorii Cezch Teatender. A nezklamali jsme se! Přivezli jsme si krásné třetí místo, o které se zasloužil Musila L. a čtvrté místo získala Marcová E.


Musil L. studuje druhým rokem obor kuchař-číšník a je již zkušeným soutěžícím, což dokázal svým originálním drinkem Napoleonova hořkost, ale také netradičním přípravou tohoto nápoje. Napoleonova hořkost je drink připravený z čaje Dilmah, dochucený sirupy z bílé čokolády, skořice, limetky, hořkého bittru a doplněný hruškovým džusem. Nejzajímavější je však způsob chlazení, který Musil zvolil, a to suchým ledem, který vypadá velmi efektivně a je účinný. Jeho umístění potvrdilo, že se mezi teatendery neztratíme a jsme silnými soupeři pro ostatní školy. To dokazuje také minimální bodové rozmezí mezi prvními místy.
Musíme také pochválit Marcovou E., která je žákyní teprve 1. ročníku oboru hotelnictví a byla to její první soutěž. Marcová E. zůstala velmi klidná a profesionální během soutěže a komisařům naservírovala teplý drink Podzimní potěšení, ozdobený hruškou, vykrojenou do tvaru hrušky a získala  krásné čtvrté místo.
Oběma našim žákům gratulujeme. Držte nám palce na další soutěži, která se uskuteční v Ostravě. My se na ni již velmi těšíme, protože tato soutěžní setkání nejsou jen o pohárech, které velmi rádi získáváme, ale také o příjemném kolektivu, kamarádech a nových zkušenostech. 

Ing. Bc. L. Svobodová, ISŠ