Odborná stáž Florencie 2013

ISŠ SlavkovAkce školy, Aktuálně, Zahraniční spolupráce

Odborná stáž Florencie 2013

Vedení školy připravuje na jarní měsíce 2014 další odborné stáže v zahraničí. Zájemci z oboru HT, KČ, AU i TR se mohou hlásit do konce listopadu u paní ředitelky Mgr. Kulhánkové nebo pana zástupce Ing. Bábka.

 

 


 

Milí studenti,
tímto článkem bych Vám chtěla říct, jak jsme měli skvělou stáž ve Florencii.
Pokud se Vám článek bude líbit, neváhejte se při příštím výběru žáků ozvat a odborné stáže se také zúčastněte, ať už bude kdekoliv. Můžete se domluvit s naší paní ředitelkou nebo Vám rád pomůže pan Ing. Vojtěch Bábek.Odborná stáž byla stanovena v termínu od 7. září do 5. října 2013. Stáže se zúčastnilo deset žáků z oboru kuchař – číšník a hotelnictví. Cestovali jsme vlakem z Brna do Vídně, následně z Vídně do krásné Florencie. Na hlavním nádraží ve Florencii na nás čekala naše lektorka paní Hana Procházková, která nás měla na starost po celý čas stáže. Byli jsme rozdělení tak, že dva žáci byli v hotelu Londra, dva žáci v hotelu Villa la Vedetta, dvě žákyně byly v městečku Volterra v hotelu Vicarello di Volterra a čtyři žákyně byly v hotelu Golden Tulip Mirage. Každý měl stanovený druh práce, kluci pracovali v kuchyni a dívky obsluhovaly nebo pracovaly na recepci. Výlohy na ubytování, cestu, stravu a měsíční jízdenka po Florencii byly hrazeny z projektu. Tuto stáž bych doporučila každému, protože je to skvělý zážitek a zároveň cenná zkušenost do života. Obohatili jsme si slovní zásobu anglického jazyka a něco málo jsme se naučili i z italského jazyka. Myslím, že někteří z nás mají spoustu krásných vzpomínek a já osobně na ty krásné strávené chvíle nikdy nezapomenu. Našli jsme si nové přátele a v práci byl bezvadný kolektiv. Pro mne je Itálie úžasná se vším všudy, lidé jsou velice příjemní, usměvaví a ochotni pomoci. Jen je škoda, že měsíc tak rychle utekl. Myslím, že každému z nás tato stáž něco dala. Mně dala nové přátele, nové zkušenosti a krásné vzpomínky. Cestou zpět do České republiky jsme smutně seděli ve vlaku a říkali si, že bychom ještě nějakou dobu zůstali ve Florencii. V Brně na hlavním nádraží na nás čekali rodiče, odvezli si nás domů a poslechli si naše zážitky.
Neváhejte a nebojte se stáže zúčastnit. Věřte mi, že to opravdu stojí za to. Děkuji vedení školy, že mně a mým spolužákům bylo umožněno zúčastnit se této odborné stáže. Jsem za to hrozně vděčná a šťastná, že jsem na této škole.

D. Sochnová, žákyně ISŠ