Odborná praxe ve Španělsku

ISŠ SlavkovAktuálně

Ve dnech 18. 3. – 16. 4. 2017 jsem se zúčastnil zahraniční stáže ve městě Martos ve Španělsku. Spolu s dalšími třemi automechaniky naší školy jsem měl možnost poznat život a práci v zemi, kterou jsem do té doby nenavštívil.


Gramy RazemPřekvapila mě krásná krajina a prostředí, ve kterém jsem měsíc pobýval, ale také to, že místní obyvatelé vůbec neuměli anglicky. Všichni lidé, s nimiž jsem přišel do kontaktu, byli velice milí, klidní, pohodoví a hlavně ochotní.
Denně jsme pracovali 5 hodin v autoservisu, kde jsme opravovali převážně osobní vozy.  Dílna byla moderně vybavena, spolupráce s ostatními zaměstnanci byla velice dobrá. Do servisu nám přivezli na opravu svoje vozy i Guardia civil – četníci. Měl jsem tu čest poznat i jejich velitele, který byl velmi přátelský a vtipný.
Ve volném čase jsem se svými kamarády poznával zdejší krajinu a památky, které byly velice zajímavé.   Město a okolí má svoje kouzlo. Během pobytu jsme poznali i místní tradice, které se od těch našich velmi liší. Zcela jiná je i zdejší kuchyně.
Tento pobyt a získané pracovní dovednosti jsou pro mne i moje kamarády velkou zkušeností. Doporučuji všem, kteří se mohou zapojit do zahraničních projektů, aby tuto možnost využili. Tímto chci také poděkovat vedení naší školy za to, že jsem byl vybrán a věřím, že takových příležitostí bude ještě víc.

D. Vinklárek, žák ISŠ