Nezapomenutelná zkušenost

ISŠ SlavkovAktuálně

Dne 18. – 20. 4. 2017 se žák naší školy M. Zouhar zúčastnil odborné celostátní soutěže Autoopravář junior 2017 v tréninkovém centru ŠKODA Kosmonosy, Mladá Boleslav. Do této soutěže ho katapultovalo umístění na třetím místě v krajském kole.

Disciplíny celostátního kola nebyly nikterak jednoduché. V teoretické části se soutěžící zúčastnili přednášky a v následujícím čase z ní složili test. Poznávací část byla rozdělena do 7 úkolů, které byly zaměřeny na montážní postupy, brzdové systémy, měřidla, součástky motorů, převodů a spojek. V praktické části se museli soutěžící vypořádat s diagnostikou vznětového a zážehového motoru, klimatizací, geometrií. Tato část nebyla zaměřena jen na osobní vozidla, ale i nákladní vozidla Scania. Po absolvování všech úkolů se Martin Zouhar s celkovým počtem 281 bodů umístil ve velké konkurenci na 19. místě v kategorii automechaniků v ČR. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.