Napoleonovo slunce v Kroměříži

ISŠ SlavkovAktuálně

Mladí teatendři ze Slavkova u Brna se vydali na další soutěž, tentokrát do Kroměříže, kde se konala již po osmnácté Kroměřížská koktejlová soutěž, ale teprve druhý ročník kategorie Junior Teatender, kterého se účastníme. Na letošní ročník opět dorazili velmi silní soupeři, které známe již ze soutěže u nás.


Naši žáci se poctivě připravovali a snažili se zaujmout komisaře s velmi zajímavými drinky, Tomáš si připravil drink s názvem Napoleonovo slunce, který se skládal z mandarinkového čaje, sirupu Lemon, sirupu Maracuja a šťávy z pomeranče, celý tento drink byl ozdoben mochyní (physalis), která drink tmavě oranžové barvy dozdobila a představovala vycházející slunce nad Slavkovem. Na závěr byl drink přestříknut pomerančovou kůrou, která mu dodala úžasnou vůni. Zato Lukáš vsadil na mátový čaj, sirup Rozmarýn, sirup Kokos a navíc mléko a lístky máty, celý drink byl dozdoben většími plátky kokosu a čerstvou mátou. Lukášův drink měl delší název – Zasněžené mátové překvapení.
Nově byla soutěž obohacena o degustaci. Žáci znají dopředu osm typů černého čaje a musí je správě poznat a připravit. V nové části soutěže v degustaci jsou připraveny právě z těchto osmi čajů čtyři a soutěžící je musí určit. Lukáš byl v této kategorii úspěšný a dokázal tři ze čtyř čajů poznat. Celkově naši pánové získali krásné páté a šesté místo, ale důležitější než umístění jsou nová přátelství a zkušenosti, které využijeme již za tři týdny na další soutěži v Ostravě.

Ing. L. Svobodová, ISŠ