Na poslední chvilku

ISŠ SlavkovAktuálně

To není jen název drinku, se kterým L. Musil získal skvělé 3. místo na soutěži HAVANA CLUB FLAIR CUP 2018, která byla pořádaná při příležitosti výstavy Top Gastro & Hotel 2018, ale také pracovní přístup, kterým se pravidelně řídí při přípravě na soutěže. Tentokrát se mu vyplatilo v neděli brzy ráno vyrazit do Prahy a ukázat, co umí na soutěži s mezinárodní účastí, i když přihlášku podával opravdu na poslední chvilku.


Soutěž flair není jen o přípravě vynikajícího drinku, ale také o zábavě, kreativitě a zručnosti, kterou prokáže barman při jeho přípravě. Mladí barmani předvedli opravdu těžké prvky, kdy láhve, shakery a další inventář létaly vzduchem a to vše bylo doprovázeno hudbou, která z vystoupení vykouzlila opravdu výjimečný zážitek.
Českým barmanům to v této soutěži opravdu zkomplikovali hosté z Polska, kteří obsadili první dvě místa. Náš L. Musil, však získal krásné třetí místo a byl tak nejlepší z českých soutěžících. 
Po skončení kategorie junior se předvedlo i devět profesionálů, které mladší kolegové poctivě sledovali. Mezi profesionály potvrdil svoje schopnosti Václav Abrahám, který na naší škole pořádal kurz flairu, a proto byl i pro nás jasným favoritem. Celý den se nesl v duchu dobré nálady, povzbuzování a pro nás i s pocitem vítězství. Tento úspěch nás motivuje k dalším cílům.

Ing. Bc. L. Svobodová, ISŠ