Mistrovství ČR truhláři - finále

Mistrem ČR mezi truhlářskými juniory se stal žák z Benešova

legnerjMistrovství ČR oboru truhlář

Na výstavišti v Brně proběhlo ve čtvrtek 21. 4. 2022 při příležitosti veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX finálové kolo 4. ročníku Mistrovství České republiky oboru truhlář vyhlášené Klastrem českých nábytkářů pro žáky tříletého učebního oboru truhlář.


Hlavním cílem soutěže, organizované Integrovanou střední školou Slavkov u Brna, je podpora, zvyšování kvality a rozšiřování péče o talentované žáky a umožnit jim pravidelně měřit své dovednosti v daném oboru. Soutěž je zařazena do přehlídky „České ručičky“ zaměřené na popularizaci učňovského školství a je zařazena do programu Excelence. Jejím mediálním partnerem je odborný časopis Dřevařský magazín. Jedná se o soutěž jednotlivců, do jejíhož brněnského finále postoupilo 13 vítězů předchozích krajských kol proběhnuvších v rámci jednotlivých krajů ČR, k nimž se přidalo i 6 žáků
z pozvaných partnerských škol ze Slovenska, Polska a Maďarska. Záštitu nad finálovým kolem převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, prezident Hospodářské komory ČR Ing. Vladimír Dlouhý, CSc, senátor MUDr. Karel Zitterbart, Ph.D., hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich, primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková, předseda představenstva Krajské hospodářské komory jižní Moravy Ing. Michal Štefl, starosta města Slavkov u Brna Bc. Michal Boudný a starosta města Rousínov Ing. Jiří Lukášek.
Ve finále ISŠ Slavkov u Brna neměla tentokrát svého zástupce, protože v těžké konkurenci Jihomoravského kraje se naši žáci museli letos sklonit před vítězným žákem z Masarykovy střední školy Letovice. Finalisté měli za úkol vyrobit před návštěvníky veletrhu v daném časovém limitu ptačí krmítko, které hodnotila nezávislá komise složená z odborníků z praxe. Podle hodnotící komise se svého úkolu nejlépe zhostil a stal se mistrem ČR v oboru truhlář Michal Stibůrek z SOU stavebního Benešov, na druhé pozici se umístil Jaromír Branda ze SŠ řemeslné Jaroměř a třetí příčku vybojoval Martin Dědek ze SŠNO Bystřice pod Hostýnem. Výše jmenovaný letošní mistr ČR Michal Stibůrek byl navíc porotou ještě nominován k zisku zlaté plakety v projektu „České ručičky“. Nejlepším zahraničním soutěžícím byl Konrad Wojewodzic z polské Kalwarie Zebrzydowska. Všichni soutěžící obdrželi upomínkové předměty a drobné dárky a Ti nejlepší si odnesli hodnotné ceny a vítěz i finanční odměnu, za což děkujeme všem sponzorům a partnerům této akce. Mazi sponzory patří: Jihomoravský kraj, KLASTR českých nábytkářů, České ručičky, BVV Brno, Kili Šlapanice, Berner Praha, město Slavkov u Brna, zámek Slavkov-Austerlitz, Sollus nábytek Tučapy, Dřevodílo Rousínov, DSN Brno, Grena Veselí nad Lužnicí, WOOD 4 EVER Postřelmov, DOZETR Vojkovice, Jan Ficek – Dřevovýroba Chrudim, TOMEK Vyškov, Slavkovský pivovar, Delikomat, Coca-Cola, Pospíšil Vyškov, Truhlářství Koutňák Zvonovice.

Ing. V. Bábek, ISŠ