Mistrem ČR mezi truhlářskými juniory je opět žák z ISŠ Slavkov u Brna

ISŠ SlavkovAktuálně, Mistrovství ČR oboru truhlář

Na výstavišti v Brně proběhlo ve středu 26. 2. 2020 při příležitosti mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX finálové kolo 3. ročníku Mistrovství České republiky oboru truhlář, vyhlášené Klastrem českých nábytkářů pro žáky tříletého učebního oboru truhlář.


Hlavním cílem soutěže, organizované Integrovanou střední školou Slavkov u Brna, je podpora, zvyšování kvality a rozšiřování péče o talentované žáky a umožnit jim pravidelně měřit své dovednosti v daném oboru. Soutěž je zařazena do přehlídky „České ručičky“, zaměřené na popularizaci učňovského školství a splnila i podmínky pro zařazení do programu Excelence. Jejím mediálním partnerem je odborný časopis Dřevařský magazín. Jedná se o soutěž jednotlivců, do jejíhož brněnského finále postoupilo 13 vítězů předchozích regionálních kol proběhnuvších v rámci jednotlivých krajů ČR, k nimž se přidalo i 6 žáků z pozvaných partnerských škol ze Slovenska, Polska a Maďarska. Záštitu nad finálovým kolem převzali ministr průmyslu a obchodu ČR doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA, prezident Hospodářské komory ČR Ing. Vladimír Dlouhý, CSc, senátor Ing. Ivo Bárek, hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek, primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková, předseda představenstva Krajské hospodářské komory jižní Moravy Ing. Michal Štefl, starosta města Slavkov u Brna Bc. Michal Boudný a starosta města Rousínov Ing. Jiří Lukášek.
Finalisté měli za úkol vyrobit před návštěvníky veletrhu v daném časovém limitu stoličku, kterou hodnotila nezávislá komise složená z odborníků z praxe. Podle hodnotící komise
se svého úkolu nejlépe zhostil a stal se mistrem ČR v oboru truhlář Jakub Neubauer z ISŠ Slavkov u Brna, na druhé pozici se umístil Lukáš Šťastný ze SŠ řemeslné Jaroměř a třetí příčku vybojoval Ludvík Steuter ze SOŠ Litvínov – Hamr. Výše jmenovaný letošní Mistr ČR Jakub Neubauer byl navíc porotou ještě nominován k zisku zlaté plakety v projektu „České ručičky“. Nejlepším zahraničním soutěžícím byl Bence Tóth z maďarské Šoproně. Všichni soutěžící obdrželi upomínkové předměty a drobné dárky a Ti nejlepší si odnesli hodnotné ceny a vítěz i finanční odměnu, za což děkujeme všem sponzorům a partnerům této akce.

Ing. V. Bábek, ISŠ