Metelka Cup 2017

ISŠ SlavkovAktuálně

Pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka se dne 8. 11. 2017 ve Slavkově u Brna konal již 17. ročník Metelka Cupu, který organizovala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace se svým dlouholetým partnerem –  likérkou Metelka.


Soutěžící měli za úkol vytvořit hot drik, který v letošním ročníku nově servírovali v krásném prostředí Austerlitz Golf Resort. Celou soutěž zaštítila Česká barmanská asociace, a právě proto se soutěž může zapojit do celoročního hodnocení o titul barmana roku v kategorii junior a ostatních pohárů značek Coca – Cola a Fabbri. Dalším důležitým partnerem je společnost  Teekanne, která poskytla svoji prémiovou gastro řadu čajů, které měli soutěžící možnost začlenit do svých nápojů.
Celý soutěžní den zahájila ředitelka Integrované střední školy Mgr. Vladislava Kulhánková, společně se vzácnými hosty, představiteli města Slavkov u Brna, Jihomoravského kraje a garantem soutěže Radkem Poláčkem.
V soutěži předvedly svoje umění dvě desítky soutěžících, kteří se sjeli z celé České republiky, a připravili horké nápoje s použitím likéru Saint Hubert ́s Liqueur od společnosti Metelka. Další složení nápoje záleželo už jen na jejich fantazii. Tyto skvělé nápoje ohodnotili odborní komisaři a v odpoledních hodinách byly vyhlášeny výsledky.

Na stupni vítězů se umístili:
První místo – Jung Filip z Prahy
Druhé místo – Kateřina Vymazalová z Poličky
Třetí místo – Petr Špák z Prahy

Krásné poháry soutěžícím předali zástupci partnerů za společnost METELKA – Milan Metelka, za společnost TEEKANNE – Bohdan Indra a v neposlední řadě za Českou barmanskou asociaci, prezident Aleš Svojanovský.

Ve Slavkově u Brna byly vyhlášeny nejen nejlepší drinky, ale také titul nejelegantnější barmanka soutěže, který získala Kateřina Kubová z Uherského Hradiště.
Celou soutěží provázel jako vždy skvělý Jiří Boháč, který dokázal uvolnit atmosféru a soutěžící zbavit nervozity. Doufáme, že společně se opět potkáme na již 18. ročníku této soutěže.

Organizační tým soutěže