Květinový den 2015

ISŠ SlavkovAktuálně

 

Den 13. května je každoročně celosvětovým dnem v boji proti rakovině. Naše škola se ho samozřejmě zúčastnila. Ráno v osm hodin jsme se sešli na válečné poradě, kde nám paní vychovatelka předala „kasičky“ (v podobě plátěných kabelek), žluté tašky s letáčky, kytičky měsíčků a samozřejmě žlutá trička s logem dne boje proti rakovině.


Podle těchto triček nás v tento den lidé rozeznávali na míle daleko. Pět dvojic žákyň se vydalo do ulic Slavkova
u Brna. Nemohli jsme vynechat naši školu, radnici, poštu i polikliniku. Lidé byli velmi vstřícní, až nás to překvapilo. Stále si květy měsíčku kupovali a přispívali nemalé částky. Někteří neváhali, a dokonce za námi i běželi, jen aby mohli přispět na dobrou věc. Většina dvojic všechny květy prodala, což jsme považovali za veliký úspěch! Tento den přinesl mnoho dobrých věcí, jak už velkou účast zapojených žáků a ostatních dobrovolníků, rozšíření povědomí obyvatel po celé republice o této čím dál více časté chorobě, a především vybrání tak potřebných peněz pro boj proti rakovině.
Jestli jste tento den promeškali a chtěli byste přispět, tak nezoufejte. Příští rok v polovině května nás opět najdete pobíhat ve Slavkově u Brna v transparentních žlutých tričkách.

V. Zapletalová, žákyně ISŠ