Když hamburger, tak pouze s tuňákem Rio Mare!

ISŠ Slavkov Aktuálně

Atmosféru velkého finále celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare zažila žačka 1. ročníku oboru kuchař – číšník K. Čurejová. V prostorách Studia Chefparade+ v pražských Holešovicích probíhalo dne 8. prosince 2015 finálové klání mladých kuchařů z celé České republiky.


Do letošního 3. ročníku soutěže se přihlásilo 123 žáků z 35 středních škol. Cílem jejich snažení bylo připravit v časovém limitu 20 minut chutnou zdravou svačinu s použitím tuňáka Rio Mare. K. Čurejová, která se probojovala mezi 15 finalistů, oslnila se svým pokrmem hamburger s tuňákem Rio Mare a ředkvičkový dip obě dvě hodnotící poroty a domů si přivezla hned dvě velká ocenění.

Od odborné poroty v čele s Mistrem kuchařem Vladimírem Pickou a šéfkuchařem a členem představenstva Asociace kuchařů a cukrářů Jiřím Králem získala úžasné 3. místo a od poroty pořadatele v čele s generálním ředitelem pořadatelské společnosti Bolton Czechia panem Lukášem Moucou získala Zvláštní cenu Rio Mare pro absolutně nejlepší pokrm letošní soutěže Svačina roku s Rio Mare.

K takto velkým úspěchům naši mladé kuchařské naději blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších kulinářských soutěžích. Poděkování patří také paní učitelce odborného výcviku L. Andrlové, která K. Čurejovou na soutěž připravovala.

Ing. D. Hortová, ISŠ